Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
آموزش زناشویی
#به #پیامکهای #پسر #عمویم #پاسخ #بدهم

دختری ۱۸ ساله ام، ۶ ماه بود که پسرخاله ام به من ابراز علاقه می کرد و ما با هم ارتباط پیامکی داشتیم، تا این که خاله ام خبر عروسی او را به ما داد و من دچار افسردگی شدم؛ حالا مدتی است که پسرعمویم به من پیامک می زند و من نیز به او علاقه دارم اما می ترسم و نمی دانم جواب پیامک های او را بدهم یا نه؟

انسان موجودی اجتماعی است و مسیر رشد و تکامل او از متن جامعه می گذرد. هر فردی بیشترین وقت خود را صرف برقراری ارتباط با دیگران می کند. در دنیای امروز برای انجام فعالیت های خود ناگزیر از برقراری ارتباط با دیگران هستیم بنابراین باید فکر کنیم و بیاموزیم که چگونه به بهترین شکل این ارتباط را برقرار کنیم. در ارتباط سالم است که انسان ساخته و پرداخته می شود، در غیر این صورت تبعات و مشکلاتی به همراه خواهد شد.

پیامدهای قطع ارتباط عاطفی

از طرف دیگر قطع شدن یک ارتباط عاطفی در بیشتر مواقع افسردگی را به همراه خواهد داشت و در این حالت خلقی معمولا ارتباط موثر و سالم شکل نمی گیرد و سبب می شود برای کاهش درد و التیام ناشی از جدایی ارتباط قبلی، اصول مورد نیاز برای داشتن یک ارتباط سازنده را نادیده بگیریم.

اولویت اول: رفع افسردگی

با توجه به این که شما به دلیل قطع ارتباط با پسرخاله تان حالت هایی از خلق بد و افسردگی را تجربه می کنید که امری طبیعی است، در ابتدا بهتر است به این موضوع پرداخته شود. یعنی از طریق راهکارهای مختلف از جمله انجام فعالیت ورزشی به خصوص ورزش های گروهی، بیرون رفتن با دوستان و داشتن شبکه حمایتی سالم، انجام فعالیت هایی که به آن علاقه دارید و از آن لذت می برید، کمک گرفتن از مشاور و… و به طور کل ایجاد سبک زندگی سالم تر همراه با نشاط، خلق خود را تغییر دهید تا در این فضا بتوانید به بررسی دقیق تر آن چه برایتان اتفاق افتاده است، بپردازید و در تجربه جدید ارتباطتان بتوانید موثرتر عمل کنید.

تعیین هدف برای ارتباط

منظور این است که در تجربه جدید ارتباط بتوانید هدف خود را از این رابطه مشخص کنید و بعد از هدف تعیین شده شیوه های کارآمد و مناسب مورد نیاز برای رسیدن به این هدف را بررسی کنید. روان شناسان معتقدند اگر پس از قطع یک رابطه برای فراموشی آن و کاهش ناراحتی خود به رابطه دیگری روی آورده شود این امر امکان بررسی دقیق و سالم رابطه جدید را تحت تاثیر قرار می دهد و آن را در جهت ارتباطی موفق پیش نمی برد. هر چند که اگر شما چنین شرایطی را هم نداشتید باز هم برقراری یک رابطه در هر شکلی بدون اطلاع خانواده و بدون داشتن نیت ازدواج می تواند دارای آسیب های فراوانی باشد.

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =