Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
آموزش زناشویی
#مفهوم #فرهنگ #ازدواج


پیامبر اکرم صل الله علیه و آله : النکاح سنتی فمن رغب عن سنتی فلیس منی . ( ازدواج سنت من است و هر کس به سنت من عمل نکند از من نیست )

دین مقدس اسلام تأکید و سفارش زیادی به ازدواج کردن و دوری از تجرد نموده است ، و ازدواج به معنای زوج شدن و تنها و فرد نبودن است اما چه ازدواجی و با چه شرایطی ؟

دین عزیز اسلام تنها دینی است که برای همه نیازهای روحی و جسمی انسان راهکارها و فرامینی دارد که راه صحیح ارضاء این نیازها را به آدمی نشان می دهد تا بدون هیچگونه انحراف و ضرر و زیانی و به بهترین شکل ممکن همه نیازهای انسان برآورده گردد و انسان به سعادت دنیوی و اخروی دست یابد .

فردیت و تنها و احد و واحد بودن صرفا از صفات مختص خداوند متعال است و انسان و همه موجودات محتاج و نیازمند ازدواج و همسرگزینی هستند حتی در قرآن کریم مسأله زوجیت برای اشیاء هم بیان شده است ( و من کل شی خلقنا زوجین اثنین لعلکم تذکرون ) یعنی از هر چیزی دو عدد نر و ماده خلق کردیم برای آنکه شما عبرت بگیرید .

به جرأت می توان گفت بسیاری ازدواجهایی که در جامعه امروزی ما صورت می گیرد کلا یا بخشی از آن اسلامی نیست و با دستورات و رهنمودهای دین اسلام مغایرت دارد ، به عنوان مثال از دوستیهای خیابانی که منجر به ازدواج ( و اکثرا ازدواجهای نا موفق ) می شود گرفته تا پوششهای غیر اسلامی در مجالس خواستگاری و عقد و عروسی و مهریه های سنگین و روابط آزاد دختر و پسر قبل از عقد و در دوران نامزدی و…. خوردنیها و آشامیدنیها و رقص و مطربی و…. دور بودن زن و شوهر از اخلاق و ادب اسلامی نسبت به یکدیگر ، و نتیجه ازدواجی با این شکل و شرایط البته در صورتی که تداوم پیدا کند مشاجرات فراوان زن و شوهر با همدیگر و توهین و تهمت و تهدید یکدیگر است و فرزندانی که در این خانواده رشد و پرورش یافته اند اکثرا افرادی می شوند که اولا ثبات شخصیتی و روانی ندارند و دوما دایما مضطرب و نگرانند و نسبت به افراد و محیط اطراف خود منفی نگر و بدبین هستند و اکثر ظلم و ستمها و خیانتها و جنایتها و خلافها توسط این گروه از افراد در جامعه صورت میگیرد .

دختر و پسر مسلمانی که حتی دستورات مقدماتی دین مبین اسلام را فرا نگرفته و یا اگر هم فرا گرفته اند پایبند به آن نیستند

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

شاید این مطالب را نیز بپسندید  خواستگاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =