علل جوش روی بیضه ودرمان آن

به گزارش سایت همسران جوش روی کیسه بیضه معمولاً بی ضرر است ، اما ممکن است نشانه ویروس یا عفونت نیز باشد. جوش ها به ویژه می توانند تحت تأثیر کیسه بیضه قرار بگیرند زیرا عرق و رطوبت اغلب جمع شده و منافذ را در منطقه مسدود می کند.
جوش روی کیسه بیضه معمولاً بی ضرر است ، اما ممکن است نشانه ویروس یا عفونت نیز باشد. جوش ها به ویژه می توانند تحت تأثیر کیسه بیضه قرار بگیرند زیرا عرق و رطوبت اغلب جمع شده و منافذ را در منطقه مسدود می کند.

عرق و سلولهای پوستی مرده از دلایل عمده ایجاد جوش هستند. از این رو ، جوش ها معمولاً بدون درمان از بین می روند.

علت اصلی جوش ها منافذی است که توسط:

  • سلولهای مرده پوست
  • خاک
  • عرق کردن
  • روغن های طبیعی بدن

وقتی منافذ مسدود می شود ، باکتری ها جمع می شوند. این باعث قرمزی ، ناحیه برآمده از پوست ، چرک ، یا گاهی اوقات هر سه می شود.

روش درمان جوش روی کیسه بیضه

مقاومت در برابر خالی کردن جوش ها، ممکن است دشوار باشد، اما دکتر می گوید که اگر می خواهید از شر آنها خلاص شوید، باید جوش ها را به حال خود بگذارید. آنها را فشار ندهید و سوراخ نکنید – این کار می تواند “بعداً یک مشکل بزرگتر” برای شما ایجاد کند. اگر این یک جوش معمولی روی بیضه های شما باشد، باید حدوداً بعد از یک هفته به خودی خود ناپدید شود.

درمان پزشکی به ندرت برای جوش های ناحیه تناسلی لازم است. در بیشتر موارد جوش ها به خودی خود بعد از چند روز ناپدید می شوند. مهم است که از خاریدن یا فشار دادن این جوش ها خودداری کنید. این کار می تواند شرایط را بدتر کند و ممکن است باعث ایجاد زخم و عفونت دائمی شود.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  پرده بکارت غربالی

پرداختن به علل احتمالی جوش ها بهترین روش برای جلوگیری از رشد مجدد آنها است.

روش های کاهش خطر جوش ناحیه تناسلی مردان شامل موارد زیر است:

  • اجتناب از محیط های مرطوب
  • به حداقل رساندن فعالیتهایی که باعث تعریق می شوند
  • پوشیدن لباس های گشاد و پرهیز از پوشیدن لباس های تنگ که باعث ایجاد اصطکاک می شوند
  • به طور مرتب دوش گرفتن
  • جلوگیری از مالش یا لمس کردن منطقه آسیب دیده
  • تغییر ملافه و لباس به طور مرتب

داروهای رایج، مانند بنزوئیل پراکسید ، اسید سالیسیلیک یا اکسفولینت ها می توانند برای کاهش ظاهر کورک تناسلی مفید باشند. دقت کنید که ناحیه اطراف آلت تناسلی بسیار حساس است ، بنابراین باید از این داروها با احتیاط استفاده شود.

بهترین راه برای جلوگیری از جوش های روی بیضه چیست؟

بیضه هایتان را به اندازه صورت خود تمیز نگه دارید. لباس زیر تمیز بپوشید، به طور مرتب دوش بگیرید و محل را خشک نگه دارید. اگر زیاد عرق می کنید و با بوی آن مشکل دارید، بیش از یک بار دوش گرفتن در روز مشکلی ندارد.

آیا باید از محصولات بهداشتی مردانه استفاده کنید؟

ارگانیسم هایی مانند قارچ، باکتری و مخمر، عاشق مناطق تاریک، گرم و مرطوب هستند و بیضه های شما اغلب این شرایط را دارند. با این حال، برای آن ناحیه نیازی به یک محصول بهداشتی گران قیمت ندارید. اکثر مردان به طور کلی به این موارد نیازی ندارند. اما اگر می خواهید آنها را امتحان کنید، به جای کرم به دنبال پودر باشید.

بعضی از مردان نشاسته ذرت را امتحان کرده اند. اگر این کار برای شما جواب می دهد، عالی است. خشک کردن بیش از حد پوست، تا جایی که ترک بخورد، خراشیدگی، قرمزی و متورم شدن، می تواند، باکتری های مهاجم را به ناحیه آسیب دیده دعوت کند. این اتفاق نادر است، اما ممکن است رخ دهد. صابون ها پوست بدن را بیش از حد خشک می کنند، خصوصاً اگر حاوی مواد معطر یا ضد باکتری باشند.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  اسپرم صفر چیست و راههای تشخیص و درمان آن چیست ؟

به نظر من فقط از آب استفاده کنید. یا اگر مجبور به استفاده از مواد شوینده هستید، چیزی را انتخاب کنید که عطر و مواد ضد باکتری نداشته باشد. دستمال مرطوب مخصوص آقایان که برای این ناحیه ساخته شده چطور؟ اگر از آنها استفاده می کنید، حتما قبل از پوشیدن لباس زیر یا شلوار، اجازه دهید دستگاه تناسلی تان خشک شود. با اینکه استفاده از دستمال مرطوب می تواند یک مشکل را حل کند، اما بعدها مشکل دیگری ایجاد می نماید.

آیا از بین بردن موهای زائد برای مردان خوب است؟

وقتی صحبت از جوش های روی بیضه باشد، در واقع حذف موهای زائد می تواند از بروز آنها جلوگیری کند. نظافت می تواند تعریق را کاهش داده و موی زائد اصلاح شده، فرصت کمتری برای ایجاد مشکلات فراهم می کند.

انتخاب لباس زیر چقدر مهم است؟

ایجاد محیطی که به بیضه ها اجازه تنفس بدهد، مهم است.” لباس زیر بسیار تنگ، مانند هر چیز دیگری که بسیار تنگ باشد – جریان هوا را کاهش می دهد و می تواند تعریق و دمای بدن را بالا ببرد. اگردوست دارید که از بیضه های خود مراقبت کنید، لباس زیری بپوشید که رطوبت را به خوبی جذب کرده و بدن بتواند به راحتی در آن تنفس کند. همچنین پیش از آنکه لباس زیرتان را برای بار اول بپوشید، حتما آن را بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دو =