علل ابتلا دختران مجرد وباکره به زگیل تناسلی

به گزارش سایت همسران زگیل تناسلی در دختر باکره ، یک بیماری ویروسی است که ممکن است به دنبال رابطه جنسی ناکامل و حتی بازی های جنسی در دختران ایجاد شود. البته امکان دارد از طریق استخر، توالت فرنگی، اشتراک لباس های زیر، اشتراک بازیچه های جنسی نیز ایجاد شود.
زگیل های تناسلی بسیار مسری هستند و می توانند در طی رابطه جنسی دهانی، دستگاه تناسلی یا مقعد از طریق یک شریک جنسی آلوده شیوع پیدا کنند. برای انتقال ویروس نیازی به رابطه جنسی دخولی نیست، در صورتی که منطقه آلوده کاملاً تحت پوشش کاندوم نباشد، می تواند از طریق تماس پوست به پوست منتقل شود. زگیل تناسلی نمی تواند از طریق بوسیدن، در آغوش گرفتن، حمام رفتن، استفاده از حوله مشترک یا صندلی توالت سرایت کند.

دختر خانم هایی که باکره هستند و زگیل تناسلی دارند اینها شک نکنند که حتما یک تماس جنسی داشته اند؛ حالا ممکن است این تماس جنسی منجر به دخول نشده باشد ولی خب تماس بوده است این تماس ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی شود ولو اینکه سطحی بوده باشد و یا اینکه ممکن است ارتباط جنسی دهانی داشته باشد.

این تماس آلوده میتواند به صورت اورال یا دهانی یا به صورت سطحی باشد ولی اگر تماس نداشته باشند فقط به یک شرط میتوانند زگیل تناسلی بگیرند که تیغ آلوده ی فرد مبتلا را در آن ناحیه استفاده کردند و یا اپیلاسیون مناسبی انجام ندادند.

زگیل تناسلی

علائم و نشانه های زگیل تناسلی عبارتند از:

تورم کوچک، گوشتی یا خاکستری در ناحیه تناسلی
چند زگیل کنار هم قرار گرفته و نمای گل کلمی را ایجاد می کنند.
خارش یا ناراحتی در ناحیه تناسلی
خونریزی هنگام مقاربت

شاید این مطالب را نیز بپسندید  اصول استفاده ازانواع کاندوم

انتقال زگیل تناسلی از راه دهان

بله همانطور که گفته شد بعضی از زنان باکره ممکن است آن را از راه دهان _تناسلی گرفته باشند، بقیه افراد احتمالا آن را از تماس دست به ناحیه تناسلی گرفته اند. حتی اگر شما با شخص دیگری رابطه ی نامتعارف انجام دهید، علم می گوید شما می توانید ویروس را به راحتی انتقال دهید و دریافت کنید.

انتقال زگیل تناسلی در مکان های عمومی

اما جالب تر از آن این است که محققان معتقدند که زنان HPV را از تخت های معاینه پزشکی کثیف و دیگر مکان های نسبتا عمومی مانند باشگاه نیز می گیرند. دفعه ى بعد که روی نیمکت عمومی در اتاق رختکن با لباس زیر می نشینید در این مورد فکر کنید.

باور کنید یا نه، بیش از 100 نوع از HPV در سطوح خارجی می خزند، و واقعیت این است که درصد عظیمی از جهان این ویروس را دارد و این بدان معناست که می تواند از راه های دیگری هم در کنار تماس جنسی گسترش پیدا کند.

با توجه به این دانش جدید شما می توانید HPV را فقط در تماس با سطوحی که تماس تناسلی آلوده داشته اند، بگیرید پس فقط در مکان های عمومی که با حفاظت کم یا بدون حفاظت از دستگاه تناسلی نشسته اید، مراقب باشید.

اگر تخت معاینه پزشک تمیز به نظر نمیرسد، از پرستار بخواهید روکش روی تخت را تعویض کند یا خودتان آن را انجام دهید.

انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر

شنا کردن در آب استخر تاثیری در انتقال زگیل تناسلی ندارد ولی اگر می خواهید از اتاق بخار یا سونا در باشگاه استفاده کنید، این احتمال را در نظر بگیرید که اخیرا تمیز نشده و تا زمانیکه آنجا هستید، روی یک حوله بنشینید.

درمان زگیل تناسلی در دختر مجرد (باکره)

همانطور که پیشتر ذکر شد، روش درمان نسبت به شرایط هر شخص فرق دارد. در دختران مجرد و باکره معمولا بهترین روش درمان زگیل با لیزر می باشد. لازم به ذکر است که به محض تشخیص ، این عارضه نیاز به درمان دارد زیرا در صورت نادیده گرفتن، ممکن است منجر به سرطان رحم یا مقعد شود. سایر روش ها مانند :

شاید این مطالب را نیز بپسندید  برای رفع مشکلات جنسی ویاگرای طبیعی مصرف کنید .

درمان های دارویی

فقط علائم را کاهش داده و ممکن است به جلوگیری از پخش شدن زگیل کمک کنند.

درمان های خانگی یا طب سنتی

این روش ها ممکن است به درمان زگیل های معمولی کمک کرده و علائم زگیل تناسلی را کاهش دهند ولی در درمان زگیل تناسلی خیلی موثر نمی باشند.

لیزر درمانی

درمان این زائده با لیزر بهترین روش می باشد که می تواند ظاهر ناحیه تناسلی را مانند روز اولش کرده و احتمال انتقال را به صفر برساند. این روش سرپایی و در حداقل زمان انجام می شود که شما بتوانید خیلی سریع به خانه یا محل کارتان برگردید و به فعالیت خود ادامه دهید. اگر تعداد این زگیل ها زیاد باشد، باز هم بهترین روش پیشنهاد شده لیزر می باشد.

سایر روش ها

سایر روشهای درمان عبارتند از:

  • درمان با روش کرایوتراپی
  • الکتروکوتر
  • روش سنتی با عمل جراحی

درمان زگیل تناسلی چه مدت طول می کشد؟

اولین دوره ی شیوع زگیل های تناسلی معمولاً شدیدتر است و مدت زمانی که طول می کشد تا این زگیل ها جدید ظاهر شده از بین بروند، همراه با دوره های بعدی، بستگی به توانایی بدن شما در مبارزه با ویروس دارد و اینکه آیا شما از داروی ضد ویروسی برای درمان آن ها استفاده می کنید یا خیر.

چرخه ی اولیه ی زگیل های تناسلی ممکن است ۱۴ تا ۲۱ روز طول بکشد، برای افراد دیگر شیوع بیماری ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد، درحالی که برای بعضی ها ممکن است طی چند روز بیاید و برود – هیچ قانون قطعی برای آن ها وجود ندارد. استفاده از کرم های دارویی ضدویروسی می تواند باعث سرعت بخشیدن به روند بهبودی آن ها شود زیرا به بدن در حمله به ویروس و از بین بردن زگیل کمک می کند. توصیه می شود در هنگام استفاده از داروها برای درمان زگیل، سیگار نکشید زیرا بسیاری از داروها به این روش بهتر عمل می کنند. در حینی که زگیل ها در حال رفع و درمان شدن هستند، به هیچ وجه رابطه جنسی نداشته باشید، زیرا هنوز مسری هستند و حتی باوجود کاندوم نیز به راحتی می توانند به شریک جنسی منتقل شوند.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  پرده بکارت غربالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =