خروج منی بعد رابطه جنسی طبیعی است ؟

به گزارش سایت همسران در هر بار انزال، بیشتر از ۳۰۰ میلیون اسپرم خارج می‌شود که تخمک شما فقط به یکی از آنها برای باروری احتیاج دارد، پس لزومی ندارد که تمام مایع منی در بدن شما باقی بماند.

هنگامی که همسر شما در واژن ارضا می شود، مایع منی که ترکیبی از اسپرم (حدود 2 تا 5 درصد از کل حجم) و سایر مایعات سیستم تولید مثل مرد می باشد و اسپرم را از محیط واژن حفظ می کند، وارد واژن می شود. بعد از انزال، در حدود 20 دقیقه غلظت اصلی مایع منی از حالت ژل مانند به فرم مایع تبدیل می شود. این مایع سازی به سلول های اسپرم کمک می کند تا به راحتی از طریق مخاط دهانه رحم به سمت تخمک شنا کنند. نشت مایع منی پس از رابطه جنسی اتفاق می افتد و نشانه ای از نابودی اسپرم نیست. بعد از انزال زمان زیادی برای اسپرم و عبور آن از دهانه رحم و رسیدن به تخمک وجود دارد.
وقتی مایع منی داخل واژن تخلیه می شود، اسپرم ها به سرعت شنا کرده و در عرض کمتر از 2 دقیقه خودشان را به داخل دهانه رحم می رسانند. وقتی داخل دهانه رحم شدند، دیگر جاذبه زمین تاثیر چندانی در خروج آنها نخواهد داشت . اما مسلما بقیه اسپرمها و مایع که به دیواره واژن ریخته شده اند ، همراه با ترشحات خود خانم ، (که حین دخول ایجاد میشه) بیرون می ریزد.
** پس نتیجه میگیریم بیرون ریختن مایع منی پس از نزدیکی کاملا طبیعی است.

تاثیر بیرون ریختن مایع منی از واژن بر بارداری

برخی خانم ها ترشحاتی را بعد از رابطه جنسی تجربه می کنند که فکر می کنند نشانه ناباروری است. چون 90% مایع منی از دیگر مایعات غیر از اسپرم تشکیل شده احتمال بارداری با خروج آن بعد از نزدیکی کم نمی شود و این اتفاق بعد از رابطه جنسی نرمال است.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  15 دلیل مردانه برای سردی روابط جنسی چه میتواند باشد ؟

گذاشتن تامپون در واژن پس از نزدیکی

این کار هیچ تاثیری در شانس بارداری ندارد! آن مقدار اسپرمی که باید ، از دهانه ی رحم عبور کرده است ! بقیه سرنوشت شان خروج است ! با گذاشتن تامپون فقط باعث می شوید مایع منی پشت تامپون تجمع پیدا کند . همین !

مراحل افزایش احتمال بارداری

زود باردار شدن منوط به رعایت مجموعه ای از موارد است. اگر نگران هستید، گام هایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا اسپرم در بدن شما باقی بماند. این راه ها عبارتند از:
پس از مقاربت، چند بالش زیر باسن خود قرار دهید تا آنها را بالا بیاورید. این تکنیک با استفاده از گرانش برای کمک به شناگران کوچک و سریع تر رسیدن آن ها به دهانه رحم و رحم و لوله های فالوپی می باشد. اگر تخمک آماده و منتظر باشد، احتمالا لقاح رخ می دهد.
10 تا 15 دقیقه پس از مقاربت در رختخواب بمانید تا اسپرم به دهانه رحم برسد.
اگر می دانید که در مرحله باروری هستید و تخمک گذاری می کنید، سعی کنید تا حد امکان رابطه جنسی داشته باشید.
فقط به یاد داشته باشید، تنها یک اسپرم خوب مورد نیاز است.

بعد از نزدیکی چقدر بخوابیم؟

می توانید برای این که مطمئن باشید اسپرم ها به رحم می روند 15-10 دقیقه دراز بکشید. ولی در نهایت یادتان باشد که بیرون ریختن مایع منی از واژن همانطور که در ابتدا گفتیم، نشانه سلامت مرد می باشد یعنی به مقدار کافی مایع منی تولید می کند.

ادرار بعد از نزدیکی و بارداری

شاید این مطالب را نیز بپسندید  با زیاده خواهی شوهرم در رابطه جنسی چه کنم؟

ادرار بعد از رابطه ی جنسی باعث کشتن اسپرم های وارد واژن شده یا خروج مایع منی نمی شود. در واقع واژن و لوله ی خروج ادرار در خانم ها از یکدیگر جدا است بنابراین اگر مایع منی و اسپرم وارد واژن شده باشد ادرار تاثیری در آن نخواهد داشت. البته به گفته پزشکان ادرار و شستن آلت بعد از رابطه ی جنسی باعث کاهش احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی و عفونت ها می شود که البته راه مطمئن تر استفاده از کاندوم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری هاست.

کاهش شانس بارداری با حمام کردن بعد از نزدیکی

این باور اشتباه است، زیرا اسپرم های وارد شده به واژن سریعا بعد از خروج از آلت به سمت دهانه ی رحم حرکت می کنند و حمام بعد از نزدیکی باعث کشته شدن و از بین رفتن آن ها نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + ده =