Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران به نقل از
.

 

با توجه به مراجعات و سوالات مکرر و نگرانی‌های بیماران در مورد طول آِت تناسلیخود، این مطلب تالیف شد تا با مطالعه آن نگرانی بسیاری از افراد برطرف گردد و همچنین فریب تبلیغاتی که پایه و اساس علمی ندارند نخورند. بسیاری از مردان بویژه جوانان از بابت طول آلت خود و مشکلات و مسائل ناشی از آن دچار نگرانی هستند.

اما در بسیاری از این موارد نگرانی بی مورد است و اندازه آلتآنها کاملا در محدوده نرمال قرار دارد. برای سنجش طول آلت، معیارهای گوناگونی به کار می‌روند مانند طول آلت در حالت نعوظ کامل یا بدون نعوظ و … اما معیاری که بیش از سایرین مورد تایید رفرنس‌های اورولوژی می‌باشد اندازه گیری طول آلت در حالت کشیده با دست(Stretched Penile Length ) می‌باشد.

 

در راستای همین معیار برای سنین مختلف محدوده طبیعی طول آلت تعریف شده که در جدول زیر آن را می‌بینید

این میزان در یک فرد بالغ 10 تا 16.5 سانتیمتر می‌باشد.
سن اندازه الت (cm)
نوزاد 0.4 + 3
1-2 سالگی 0.8 + 4.7
5-6 سالگی 0.9 + 6
10-11 سالگی 1.1 + 6
بالغین 1.6 + 13.3

در حال حاضر به غیر از مواردی که آلت در چربی ریشه خود مخفی شده و می‌توان با کاهش وزن و در برخی موارد برداشتن چربی‌های اضافه نسبت به افزایش طول در معرض دید آلت اقدام نمود روش صد در صد تایید شده دیگری وجود ندارد و بسیاری از قرص‌ها، پمادها و اسپری‌هایی که برای این مساله در اینترنت، فروشگاه‌ها، شبکه‌های ماهواره‌ای و … تبلیغ می‌شوند جنبه تجاری دارند و اکثرا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نمی‌باشند

شاید این مطالب را نیز بپسندید  علت‌هاي رايج جدايي در سال هاي آغازين زندگي

 

ضمن این که بسیاری از آنها به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند. بنابراین کاربرد آنها توصیه نمی‌شود و ممکن است علاوه بر این که اثر مثبتی نداشته باشند عوارضی را نیز برای بیمار ایجاد نمایند. اخیراً در مورد کشنده‌ها که با کشش مکانیکی باعث افزایش طول آلت می‌گردند مطالعاتی انجام شده و افزایش طول آلت در برخی از آنها تایید شده است اما درمورد عوارض کوتاه مدت و درازمدت این وسایل و این که آیا بتوان به عنوان یک روش مطمئن و بی عارضه آن را به متقاضیان معرفی کرد نیاز به مطالعات بیشتر وجود دارد.

منبع: drsalehi.ir

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =