تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
.

چرا مشکلات جنسی در زنان و مردان باید درمان شود ؟ مشاوره زناشویی و مشاوره خیانت در زمینه جنسی چه کمکی به شما می کند؟ مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره خانواده می توانند به شما کمک کنند از طلاق و خیانت جلوگیری کنید. مشاوره قبل از ازدواج هم از طریق تست و هم از طریق پکیج آموزش می دهند.

 

دستگاه کلیتراپی درمانی: دستگاه کلیتراپی اروس توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای معالجه زنان مبتلا به اختلالات برانگیختگی جنسی تأیید شده است.

 

این دستگاه از یک فنجان مکش کوچک تشکیل شده است که قبل از رابطه جنسی بر روی کلیتوریس قرار می گیرد و یک پمپ خلاء کوچک و باتری کار می کند. مکش ملایمی که توسط پمپ خلا ایجاد می شود ، خون را به داخل کلیتوریس کشیده و فشار را روی عصب کلیتور افزایش می دهد. این دستگاه باعث افزایش روانکاری ، احساس و حتی تعداد ارگاسم در بسیاری از خانمهایی است که از آن استفاده کرده اند. این دستگاه با نسخه قابل استفاده است.

 

 

داروها: سیلدنافیل ( ویاگرا ) معروف “داروی نعوظ” برای آقایان است. این دارو برای درمان اختلال نعوظ ، یک مشکل جنسی شایع در مردان است. هنوز داروی مشابهی برای خانمها در دسترس نیست. تأثیرات ویاگرا در زنان مورد مطالعه قرار گرفته است ، اما نتایج قطعی نیست. در برخی از مطالعات ، داروها به مشکلات برانگیخته کمک کرده اند ، اما در مطالعات مهم دیگر ، این نتیجه را نگرفته است.

 

این دارو در خانمها همان عوارض را در مردان دارد از جمله سردرد ، گرگرفتگی ، احتقان بینی و سوزش ، بینایی غیر طبیعی و ناراحتی معده. این بیماری می تواند رتینیت پیگمنتوزا ، یک بیماری دژنراتیو ارثی موثر بر چشم را بدتر کند. مهمتر از همه ، این می تواند فشار خون بسیار خطرناکی ایجاد کندو با حملات غیر قابل توضیح قلبی در مردان مرتبط بوده است. ویاگرا توسط افرادی که برای یک بیماری قلبی از داروی نیترات استفاده می کنند نمی توان گرفت ، زیرا این ترکیب می تواند کشنده باشد.

بوپروپیون ( ولبوترین ) یک داروی ضد افسردگی است که برای معالجه برخی موارد از اختلالات ارگاسمک مورد استفاده قرار گرفته است ، و مطالعات اولیه تأثیر آن را در برخی از بیماران تأیید کرده است. برای روشن شدن کامل نقش احتمالی درمانی بوپروپیون در مدیریت اختلالات جنسی زنان به طور کلی تحقیقات بیشتری لازم است.

هورمون درمانی (HT) ، که قبلاً تحت عنوان جایگزینی هورمون درمانی (HRT) خوانده می شد: از سال ها برای تسکین علائم یائسگی از HT استفاده می شود .

 

این ماده به دو شکل ، فقط استروژن و ترکیبی از استروژن-پروژستین ، یک فرم مصنوعی هورمون پروژسترون است . استروژن به طور کلی برای زنانی که دچار هیسترکتومی هستند ، استفاده می شود ، در حالی که HRT برای زنانی که هنوز رحم خود را دارند استفاده می شود ، زیرا پروژسترون رحم را از اثرات استروژن بیش از حد ، به ویژه سرطان رحم محافظت می کند .

اعتقاد بر این بود که HRT سالهاست که اثرات مفیدی برای زنان یائسگی دارد و این باعث می شود تا قبل از یائسگی محافظتی که استروژن به طور طبیعی فراهم می کند ، باشد. تصور می شد این مزایا شامل محافظت در برابر بیماری های قلبی ، کلسترول بالا ، سرطان روده بزرگ ، بیماری آلزایمر و پوکی استخوان است .

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید  راز افزایش لذت جنسی در رابطه زناشویی

یافته های تحقیقاتی جدید منتشر شده در سال 2002 ، این باورها را زیر سوال برد. استفاده طولانی مدت از HT به خطرات قابل توجهی بالاتر از سرطان پستان ، حمله قلبی ، سکته مغزی ، لخته شدن خون (از یک نوع HT) و سرطان تخمدان مرتبط بود.(از استروژن درمانی). این تحقیقات نشان داد که HT در برابر پوکی استخوان و سرطان روده بزرگ محافظت می کند ، اما خطرات در نظر گرفته می شوند که از مزایای آن بیشتر باشند.

HRT در برخی از خانم ها می تواند در رفع خشکی و ناراحتی واژن هنگام مقاربت بسیار مؤثر باشد ، همچنین علائم “وازواکتیو” مانند ” گرگرفتگی ” و مشکلات خواب را نشان می دهد .

اکثر متخصصان معتقدند که استفاده کوتاه مدت از HT برای درمان علائم یائسگی بی خطر است. توصیه می شود زنانی که تصمیم می گیرند HT را در کمترین زمان ممکن و با کمترین دوز موثر انجام دهند.

نیاز هر زن به HT و خطرات ناشی از ابتلا به HT برای او بی نظیر است. این موارد باید با متخصص بهداشت و درمان شما به تفصیل مورد بحث قرار گیرد.

استفاده از HT در زنان یائسه اکنون به صورت موردی در نظر گرفته می شود.

 

 

مشکلات جنسی زنان سایر درمانها

روان درمانی

 

اگر مشکل یکی از عدم آگاهی است ، متخصص مراقبت های بهداشتی و یا یک متخصص جنسی می تواند در مورد چرخه پاسخ جنسی و عناصر تحریک جنسی به شما (و شریک زندگی شما) آموزش دهد. با داشتن این دانش جدید ، بسیاری از زوج ها می توانند به تنهایی پیش بروند.

 

روان درمانی می تواند به زن کمک کند تا مشکلات زندگی خود را که ممکن است به عنوان مشکلات جنسی بیان شود ، شناسایی کند.

 

برای برخی از خانمها این مشکلات کاملاً واضح است ، از جمله سوء استفاده های جنسی گذشته یا دیگر سوء استفاده ، تجاوز جنسی یا برخورد جنسی آسیب زا.

برای سایرین ، مشکلات ممکن است کمتر واضح باشد و شامل مسائل عاطفی حل نشده یا نارضایتی از سایر زمینه های زندگی باشد.

در هر دو حالت ، درمانگر معمولاً بر تنظیم مجدد نگرش زن نسبت به رابطه جنسی تمرکز دارد.

هدف این است که از نگرش های قدیمی که در راه لذت جنسی وجود دارد ، خلاص شوید و نگرش های جدیدی ایجاد شود که باعث افزایش پاسخگویی جنسی می شود.

اگر مشکل به رابطه شما مربوط می شود ، مشاوره زوجین توصیه می شود.

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید  چرا برخی از زنان هنگام رابطه جنسی درد دارند؟

متخصص زوج درمانی در زمینه کمک به زوجین در تشخیص ، درک و حل مشکلات خود آموزش دیده و تجربه می کند.

 

ابتدا مشاور برای یافتن نقاط مشکل ، رابطه را مورد بررسی قرار می دهد.

مشاور تمرینات و فعالیتهایی را توصیه می کند که ارتباط و اعتماد به نفس زوج را بهبود بخشد.

اگر این امر محقق شود ، اغلب مشکل جنسی راحت تر حل می شود.

سکس درمانی

 

یک درمانگر جنسی ممکن است با تمرکز بر رابطه جسمی زوجین ، یک قدم جلوتر از زوج ها درمانی کند. پس از مشخص کردن نگرش زوجین در مورد رابطه جنسی و مشکل جنسی ، متخصص روان درمانی برای تمرکز توجه و انتظارات زوج ، تمرینات خاصی را توصیه می کند. اهداف خاص ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

یادگیری آرامش و از بین بردن حواس پرتی

یادگیری برقراری ارتباط مثبت از آنچه دوست دارید

یادگیری تکنیک های لمس غیر جنسی

تحریک جنسی را افزایش یا تقویت می کند

به حداقل رساندن درد هنگام مقاربت

متخصصین رابطه جنسی اغلب برای درمان مشکلات جنسی از تمرینات “تمرکز حواس” استفاده می کنند. تمرینات با لمس غیر جنسی شروع می شود و هر دو شریک را تشویق می کنند که نحوه دوست داشتن را لمس کنند. هدف این است که به هر دو شریک کمک کنیم تا چگونگی شناخت و ارتباط ترجیحات خود را بشناسند.

 

متخصصین رابطه جنسی می توانند برای کمک به واژینیسموس ، تمریناتی را توصیه کنند.

 

یک روش موفق استفاده از تمرینات کگل است. بسیاری از خانمها از کلاسهای آموزش زایمان با اینها آشنا هستند. تمرینات کگل شامل انقباض داوطلبانه و آرامش عضلات اطراف دهانه مهبل (واژن) است.

به بعضی از خانمها با استفاده از دستگاه های رقیق کننده برای شل شدن اسپاسم واژن کمک گرفته می شود. یک رقیق کننده کوچک به مدت 10 دقیقه در مهبل قرار می گیرد و سپس برداشته می شود. از رقیق کننده های بزرگتر به مرور زمان برای آموزش ماهیچه های واژن استفاده می شود. تمرینات کگل ممکن است با این تکنیک شانس موفقیت را بهبود بخشد.

گروه درمانی یا یک گروه پشتیبانی ممکن است برای یک زن بسیار مفید باشد. او در آنجا می تواند مشکلات خود را با دیگران در میان بگذارد. زنان اغلب از بین این گروه ها بینش و راه حل های عملی به دست می آورند ، همچنین اعتماد به نفس بیشتری از دانستن اینکه او تنها نیست. در صورت تمایل هر دو شریک ، گروه های زوج نیز می توانند بسیار مفید باشند. یک درمانگر جنسی اگر فکر می کند مفید واقع شود ، معمولاً چنین گروهی را توصیه می کند.

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید  روش دائمی پیشگیری از بارداری در مردها (وازکتومی)

 

جراحی مشکلات جنسی زن

عمل جراحی فقط برای مشکلات جسمی بسیار خاص که مانع فعالیت جنسی لذت بخش از جمله تومورها و کیست ها می شوند ، انجام می شود.

 

 

پیشگیری از مشکلات جنسی زنان

مهمترین کاری که می توانید برای پیشگیری یا بهبودی از مشکلات جنسی انجام دهید ، برقراری ارتباط صریح و صادقانه با شریک زندگی است.

 

یک سبک زندگی سالم را برای ارتقاء بهزیستی کلی اتخاذ کنید. این باعث افزایش اعتماد به نفس و اعتماد به نفس شما می شود که به نوبه خود باعث افزایش علاقه شما به رابطه جنسی و پاسخگویی شما می شود.

 

یک رژیم غذایی سالم بخورید .

از دخانیات استفاده نکنید .

حداقل 30 دقیقه هر روز از نظر جسمی فعال شوید.

استراحت فراوان کنید.

استرس را تحت کنترل نگه دارید.

اگر شما الکل مینوشید این کار را در حد اعتدال انجام دهید.

به طور منظم از غربالگری های بهداشتی مانند پاپ تست و ماموگرافی استفاده کنید .

 

پیش آگهی مشکلات جنسی زن

برخی از مشکلات جنسی بطور طبیعی با زمان یا با تغییر وضعیت زندگی برطرف می شوند. با این حال بیشتر آنها چنین نمی کنند. نادیده گرفتن مشکلات مداوم جنسی باعث نمی شود آنها از بین بروند. مشکلات جنسی مداوم منجر به نارضایتی و مشکلات در رابطه می شود.

 

چشم انداز مشکلات جنسی بستگی به علت مشکل دارد. مشکلات ناشی از شرایط پزشکی برگشت پذیر یا قابل درمان اغلب با درمان مناسب برطرف می شوند. برخی از مشکلات خفیف ناشی از اضطراب ، استرس یا مشکلات رابطه می توانند با مشاوره ، آموزش و بهبود ارتباط بهبود پیدا کنند.

منبع

 

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 14 =