Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
.

تحقیقات جدید نشان داده که علت عمر طولانی‌تر زنان و میزان کم تر سکته قلبی در میانشان، همین میهمانی های زنانه است.

یکی از بهترین کارهایی که یک مرد میتواند برای سلامتی اش انجام دهد، ازدواج کردن با یک زن است!

 

در حالی که یکی از بهترین کارهایی که یک زن میتواند در این راه انجام دهد، تقویت روابطش با دوست های هم جنس اش است.

 

زنان به نحوه مختلفی با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند و یک سیستم حمایتی فراهم می آورند که استرس و دشواری های زندگی را با یکدیگر تقسیم کرده و از شدت آن می کاهند. این کیفیت که به« وقت گذرانی با دوست های مونث» تعبیر میشود ، در بدن به تولید سروتونین بیش تر کمک می کند؛ نوعی انتقال دهنده عصبی که با افسردگی مبارزه میکند و در بدن حس سرزندگی و نشاط بوجود می آورد.

 

زنان احساسات شان را با یکدیگر در بین می گذارند، در حالیکه مردان اکثر، روابطشان را بر مبنای کار و فعالیتشان شکل می‌دهند . آن ها به ندرت با دوستانشان در خصوص این که درباره یک مسأله معلوم چه احساسی دارند و یا زندگی خصوصی شان چه طور پیش میرود ، حرف میزنند .

 

آری، آن ها اغلب در خصوص کار، ماشین، ماهیگیری، شکار، گلف( و فوتبال!) صحبت می کنند ، ولی در خصوص احساساتشان؟ بعید است!

 

با زنان اما همیشه چنین کاری میسر است. ما از اعماق روحمان با خواهرانمان و مادرانمان، سهیم می شویم و ظاهرا این کار برای سلامتی ما خیلی موثر است. وقت گذراندن با یک دوست و مهمانی های زنانه درست به اندازه پیاده روی و بدنسازی برای سلامت عمومی بدن اهمیت دارد.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  فقط دخترها بخوانند؛مردانی که مرد زندگی هستند

 

یک تفکر رایج این هست که وقتی ورزش می کنیم داریم فعالیت مفیدی برای سلامتی جسممان انجام می دهیم، ولی زمانی را که با دوستانمان صرف می کنیم، وقت هدر کردن به حساب می آوریم و فکر می کنیم که باید آنرا بکار مفیدتری اختصاص دهیم؛ این درست نیست. در واقع ، نداشتن یا از دست دادن روابط صمیمانه با انسان های دیگر، به اندازه سیگار کشیدن و دخانیات، برای سلامتی بدن خطرناک است!

 

در رویکرد روانشناختی، این حوادث نیستند که حال ما را خوب یا بد میکنند بلکه نوع دیدگاه، اندیشه و تفسیر ما از حوادث هست که بدی یا خوبی حال ما را تعیین میکند .

مهمانی‌های زنانه 

 

جمع قدرت بیشتری از تک تک افراد دارد، اتفاقاتی که در جمع رقم می خورد بصورت مستقیم و غیرمستقیم باتوجه به دیدگاه شخص روی وی تأثیر خواهد گذاشت، بنابراین تاثیرگذاری جمع اجتناب ناپذیر است.

 

زوجین در مسیر زندگی دوران هایی را احتیاج به تفریح و سرگرمی های شخصی و غیر مشترک در چارچوب مقاصد زندگی مشترک دارند برای این که این فرآیند سبب دلگرمی و صمیمیت در روابط میشود ، بنابراین به هیچ وجه با ازدواج به دنبال قطع تمام ارتباطات بین شخصی قبل از ازدواج نیستیم.

 

درصورتی که پایه های ارتباطی زندگی مشترک سالم و مستحکم باشد و زوجین اصل گفتگو را در زندگی بکار گیرند احتمال توافق در تکالیف گوناگون زندگی بالاست.

 

بلوغ و تجربه اشخاص پس از قدرت پذیری زوجین در مرحله دوم اهمیت قرار دارد، این ۲ عامل در تاثیرپذیری اشخاص در جمع ها بیش تر مؤثر هستند.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  بهداشت جنسی خانم ها

 

تحقیقات جدید نشان داده که علت عمر طولانی‌تر زنان و میزان کم تر سکته قلبی در میانشان، همین میهمانی های زنانه است.

 

در این میهمانی ها زنان راحت و رها حرف میزنند ، مهم نیست که این صحبت در مورد دستور پخت غذایی جدید باشد یا تجربه ای در نحوه برخورد با کودکان یا تعریف داستان فیلم تأثیرگذاری که به تازگی دیده اند. مهم این است که زن ها میتوانند حرف بزنند. اینگونه که معلوم است حرف زدن فشار خونشان را تنظیم میکند ، اعصابشان را ارامش میدهد ، روحشان را شاداب و چشمانشان را شفاف میکند و احتمالا میزان چربی و کلسترول خونشان را میزان نگه می دارد.

 

بهتر است اشخاص در جمع های همگن تر شرکت کنند و جمع هایی که با خصوصیت های اخلاقی، اعتقادی، و مکتب فکری شخص مشابهت بیشتری دارد تا تغییرات متعادل تر باشد.

 

هیچ تضمینی بر تأثیر مثبت یا منفی شرکت در مهمانی‌های زنانه وجود ندارد بلکه کیفیت زندگی مشترک، توافق پذیری زوجین و اگاهی از اهداف جمعی بیش ترین اثرات را دارند.

 

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =