تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
.

چرا مشکلات جنسی در زنان و مردان باید درمان شود ؟ مشاوره زناشویی و مشاوره خیانت در زمینه جنسی چه کمکی به شما می کند؟ مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره خانواده می توانند به شما کمک کنند از طلاق و خیانت جلوگیری کنید. مشاوره قبل از ازدواج هم از طریق تست و هم از طریق پکیج آموزش می دهند.

 

داروها: برخی داروهای خاص می توانند میل یا برانگیختگی را کاهش دهند. یکی از گروههای معروف داروهایی که این اثر را دارند ، گروه مهارکننده انتخابی ترک خوردگی سروتونین (SSRI) داروهای ضد افسردگی است که شامل داروهایی مانند Prozac و Zoloft است . برخی دیگر شامل داروهای شیمی درمانی خاص ، داروهای فشار خون بالا و داروهای ضد روانپزشکی هستند.

سایر روشهای درمانی: درمان هایی مانند پرتودرمانی برای انواع خاصی از سرطان می تواند روغن کاری واژن را کاهش دهد. آنها همچنین می توانند پوست و غشای اندام دستگاه تناسلی را حساس و حساس کنند.

سابقه سوءاستفاده: زنی که دچار سوء استفاده جنسی یا سایر سوء استفاده ها شده ممکن است در اعتماد به نفس شریک زندگی خود به اندازه کافی برای استراحت و برانگیختگی مشکل داشته باشد. او ممکن است احساس ترس ، گناه یا نارضایتی داشته باشد که به طرز یک تجربه رضایت بخش حاصل شود ، حتی اگر به همسر اصلی خود اهمیت دهد.

نگرش به رابطه جنسی: بسیاری از افراد ، یا به دلیل شیوه تربیت یا به دلیل تجربیات بد قبلی ، رابطه جنسی را به عنوان یک قسمت عادی و لذت بخش از روابط زوجین نمی بینند. آنها ممکن است رابطه جنسی یا احساسات جنسی را با شرم ، گناه ، ترس یا عصبانیت مرتبط کنند. از طرف دیگر افرادی هستند که انتظارات غیر واقعی از رابطه جنسی دارند. به تصویر کشیدن رابطه جنسی در تلویزیون و فیلم ها مثل همیشه آسان و خارق العاده برخی افراد را گمراه می کند تا باور کنند که چگونه در زندگی واقعی است. این افراد وقتی بعضی اوقات رابطه جنسی گاهی زمین لرزه نمی شوند و یا مشکلی پیش می آید ، ناامید یا حتی پریشان می شوند.

مشکلات جنسی شریک زندگی: اگر شریک زندگی زن دارای مشکلات جنسی مانند ناتوانی جنسی یا عدم تمایل باشد ، این می تواند رضایت خود او را مهار کند.

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید  حکم شرعی خوردن واژن و آلت تناسلی

 

چه موقع به دنبال مراقبت های پزشکی برای مشکلات جنسی زن باشید

همه مشکلات جنسی نیاز به مراقبت پزشکی ندارند. بسیاری از افراد معمولاً به دلیل مشکلات پزشکی ، به دلیل اضطراب یا استرس در یک بخش دیگر از زندگی ، مشکلات جنسی موقتی دارند. اگر از این مشکل ناراحت هستید یا می ترسید که رابطه شما مورد تهدید واقع شود ، نترسید و از اینکه در خارج از کشور کمک بخواهید خجالت نکشید. اگر متخصص بهداشت و درمان شما قادر به فراتر از رفع مشکلات جسمی به شما کمک نکند ، یک مشاور بهداشت روان می تواند بتواند به شما کمک کند یا شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

 

هرگونه مشکل جنسی که بیش از چند هفته ادامه یابد ، ارزش مراجعه به پزشک را دارد. وی می تواند دلایل پزشکی یا دارویی این مشکل را رد کند و می تواند در مورد حل سایر انواع مشکلات مشاوره ارائه دهد. او یا او می تواند به شما کمک کند در صورت عدم اطمینان مطمئن شوید که دقیقاً مشکل چیست. او می تواند در صورت لزوم شما را به متخصصان دیگر ارجاع دهد: روان درمانی ، مشاور ازدواج یا یک روان درمانی.

 

مشکلات خاص فوراً نیاز به توجه دارند.

 

اگر به عنوان مثال مقاربت ناگهان مقاربت دردناک شود ، به عنوان مثال ممکن است دچار عفونت یا بیماری پزشکی دیگری شوید که نیاز به توجه فوری داشته باشد.

اگر دلیلی بر این باور دارید که به یک بیماری مقاربتی مبتلا هستید ، شما و شریک زندگی خود باید هر دو فوراً تحت درمان قرار بگیرید ، مانند هر شریک جنسی دیگری که ممکن است داشته باشید

هرگونه واکنش غیرمعمول نسبت به فعالیت های جنسی ، مانند سردرد ، درد کوتاه قفسه سینه یا درد در جای دیگر بدن ، همچنین ویزیت ویزیت حرفه ای مراقبت های بهداشتی شما را ضروری می کند.

ممکن است همیشه دوست داشته باشید

چشم انداز

مشکلات جنسی زن

 

تشخیص و آزمایشات جنسی زنان

ارزیابی یک مشکل جنسی با یک مصاحبه پزشکی گسترده آغاز می شود. حتماً درمورد بیماریهای روانی و روانی و جراحی هایی که در گذشته داشته اید یا مصرف کرده اید ، از جمله داروهای بدون نسخه ، گیاهان دارویی و مکمل ها ، به پزشک متخصص بهداشت خود بگویید .

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید  آشنایی با دستگاه تناسلی بانوان :: .

معاینه کامل جسمی نیز انجام خواهد شد. بسته به نوع مشکلی که شما دارید ، متخصص بهداشت شما ممکن است معاینه لگن را انتخاب کند یا ممکن است شما برای آن بخش از معاینه به متخصص زنان مراجعه کند. برای برخی از انواع دیگر مشکلات ، مشاوره با متخصصان دیگر ممکن است لازم باشد.

 

در بیشتر موارد آزمایشات آزمایشگاهی لازم نیست ، اگرچه متخصص بهداشت شما ممکن است درخواست کند که شرایط خاصی را رد کند. ممکن است خون برای بررسی میزان هورمون خون گرفته شود. پرتونگاری و سایر آزمایشهای رادیولوژی فقط در شرایط غیرمعمول مورد نیاز است.

 

 

درمان مشکلات جنسی زن

 نظرات خوانندگان 1  داستان خود را به اشتراک بگذارید

درمان مشکلات جنسی بسته به نوع مشکل متفاوت است. بعضی اوقات هیچ درمانی لازم نیست.

 

 

 

مشکلات جنسی خودمراقبتی در خانه

درمان برای همه مشکلات جنسی لازم نیست. برخی از مشکلات توسط شما و شریک زندگی تان به تنهایی و با کمی باز و خلاقیت قابل حل است.

 

بعضی از مشکلات به مرور زمان از بین می روند – صبر و درک و تفاهم همان چیزی است که لازم است.

بعضی اوقات صحبت کردن در مورد مشکل با همسرتان کافی است. زنانی که یاد می گیرند نیازهای جنسی خود را به شرکای خود بگویند ، شانس بهتری برای داشتن یک زندگی جنسی رضایت بخش دارند.

سعی کنید راه حل سرگرم کننده باشد – راه هایی را برای تزریق کمی عاشقانه و هیجان به روال جنسی خود بیاندیشید.

برخی از استراتژی هایی که زنان برای غلبه بر مشکلات جنسی استفاده می کنند:

 

وقت خود را برای تنها بودن یا تنها بودن با شریک زندگی خود ، بدون کودکان و حواس پرتی های دیگر ، کنار بگذارید.

برای افزایش تحریک از فیلم ها یا کتاب های وابسته به عشق شهوانی استفاده کنید.

برای یادگیری در مورد چه چیزی برانگیختگی شما را شگفت زده می کند.

درباره آنچه شما را برانگیخته جنسی می کند فانتزی کنید. در صورت لزوم ، در مورد این خیالات به شریک زندگی خود بگویید.

از ماساژ حسی و سایر اشکال لمسی استفاده کنید.

موقعیت ها یا سناریوهای جدید جنسی را امتحان کنید.

قبل از رابطه جنسی از تکنیک های آرامش مانند حمام گرم استفاده کنید.

برای رفع مشکلات برانگیختگی ناشی از خشکی واژن از روان کننده واژن استفاده کنید.

چندین کتاب عالی در کتابفروشی های اصلی یا از طریق منابع سفارش پستی موجود است تا به زوجین کمک کند تا مشکلات جنسی و ارتباطی را برطرف کنند. بسیاری از افراد این روش “خودتان را انجام می دهند” را برای صحبت در مورد این مشکلات با یک شخص خارجی ترجیح می دهند.

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید  راههای تقویت ارگاسم در مردان چگونه میباشد ؟

 

سؤال

کاندوم بهترین محافظت در برابر بیماریهای مقاربتی (STD) است.

پاسخ را ببینید

 

مشکلات جنسی در معالجه پزشکی

اگر مشکل جنسی ناشی از یک مشکل پزشکی یا جسمی باشد ، متخصص یا مشاوره مراقبت های بهداشتی شما یک برنامه درمانی مناسب را پیشنهاد می کنند. البته این بسته به ماهیت مسئله متفاوت خواهد بود. این طرح ممکن است شامل دارو ، تغییر در شیوه زندگی یا جراحی باشد. متخصص بهداشت و درمان شما حتی اگر مشکل جسمی باشد ممکن است مشاوره را توصیه کند.

 

برای برخی از مشکلات جسمی درمان های موثری وجود دارد.

 

روان کننده های واژن: این محصولات برای خانم های دارای خشکی واژن بسیار توصیه می شود. آنها را می توان در داروخانه بدون نسخه خریداری کرد. آنها به صورت کرم ، ژل یا شیاف موجود هستند. محصولات مبتنی بر آب بهترین گزینه ها هستند. محصولات نفتی مانند ژله نفتی ، روغن معدنی یا روغن کودک می توانند با کاندوم لاتکس در تعامل باشند و باعث شکسته شدن آنها شود.

استروژن موضعی: این محصولات می توانند به راحت تر رابطه جنسی برای زنان یائسه با خشکی یا حساسیت واژن کمک کنند. استروژن به عنوان یک کرم یا درج واژن استفاده می شود. این محصولات به صورت نسخه ای موجود می باشند و برای بعضی از خانم ها بسیار مؤثر هستند.

 

منبع

 

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =