Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
.

چرا مشکلات جنسی در زنان و مردان باید درمان شود ؟ مشاوره زناشویی و مشاوره خیانت در زمینه جنسی چه کمکی به شما می کند؟ مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره خانواده می توانند به شما کمک کنند از طلاق و خیانت جلوگیری کنید. مشاوره قبل از ازدواج هم از طریق تست و هم از طریق پکیج آموزش می دهند.

 

 

حقایقی که باید درباره مشکلات جنسی زن بدانید

 

مشکلات جنسی زنان شامل رابطه جنسی دردناک ، مشکل در رسیدن به ارگاسم و عدم تمایل جنسی است.

مشکلات جنسی زنان شامل رابطه جنسی دردناک ، مشکل در رسیدن به ارگاسم و عدم تمایل جنسی است.

مدتهاست که به عنوان یک موضوع تابو در نظر گرفته می شد ، اکنون در مورد جنسیت زنان آشکارا در تلویزیون ، مجله ها و اینترنت مورد بحث و تصویربرداری قرار گرفته است. از همه مهمتر ، خود زنان به طور فزاینده ای از جنسیت و سلامت جنسی خود آگاه می شوند. زنان در هر سنی بیشتر در مورد جنسی بودن خود می آموزند.

 

جنسیت” چیست؟ از نظر زن ، در مورد مرد ، روابط جنسی بسیار گسترده ای از فعالیت های بدنی و تجربیات روانشناختی را در بر می گیرد. این فعالیت ها یک نیاز جسمی و عاطفی مهم برای نزدیکی و صمیمیت را برآورده می کنند.

 

تمایلات جنسی فقط اعمال جنسی شما را شامل نمی شود. احساسات شما در مورد خود ، نحوه ارتباط با دیگران و رابطه جنسی و تجربیات جنسی قبلی بخشی از آرایش جنسی شماست .

احساسات شما در مورد شریک زندگی و رابطه تان قطعاً در رضایت جنسی شما تأثیر می گذارد.

علاقه زنان به رابطه جنسی و پاسخ به تحریکات جنسی بسیار متفاوت است. اگرچه بیشتر اوقات پاسخگویی جنسی زنان در اواخر دهه 30 و اوایل دهه 40 قله می یابد ، یک زن می تواند در طول زندگی تجربه های رضایت بخش جنسی داشته باشد.

کیفیت تجربیات وی تحت تأثیر اختلافات فردی ، وضعیت زندگی ، سن و سطح هورمونی و همچنین سلامت و رفاه عمومی است.

یک مشکل جنسی ، هر چیزی است که در رضایت زن از یک فعالیت جنسی اختلال ایجاد می کند. وقتی این اتفاق بیفتد ، اغلب توسط متخصصان بهداشت به عنوان اختلال عملکرد جنسی زنان (FSD) گفته می شود.

چرخه پاسخ جنسی

 

برای درک دلیل بروز مشکلات جنسی ، درک چرخه پاسخ جنسی مهم است. این چرخه در مردان و زنان هر دو یکسان است ، اگرچه با سرعت های مختلف و بدیهی است که با تغییرات جسمی مختلف همراه است. چرخه چهار مرحله دارد.

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید   چطور در مورد رابطه ‌جنسی با شوهرتان حرف بزنید ؟

هوس (مرحله هیجان): هوس یک “بار” جنسی است که باعث افزایش علاقه و پاسخگویی به فعالیتهای جنسی می شود. احساس می کنید “در حالت روحی” هستید. ضربان قلب و تنفس شما سریع می شود ، و پوست شما قرمز می شود (گرگر می زند).

برانگیختگی (مرحله فلات): تحریک جنسی – لمس ، بینایی ، شنوایی ، طعم ، بو و تخیل – باعث ایجاد تغییرات جسمی بیشتر می شود. مایعات درون مهبل ترشح می شوند ، مرطوب کننده مهبل (واژن) ، لبیلا و ولووا را ترشح می کنند. این مایعات روغن کاری را برای مقاربت فراهم می کنند. مهبل گسترش می یابد و کلیتوریس بزرگ می شود. نوک سینه ها سخت شده یا درست می شوند.

ارگاسم (اوج): در اوج برانگیختگی ، عضلات اطراف واژن به صورت ریتمیک منقبض می شوند و باعث ایجاد احساس لذت می شوند. این اغلب به اوج جنسی گفته می شود.

وضوح: واژن ، کلیتوریس و مناطق اطراف آن به حالتهای غیرمترقبه خود باز می گردند. احساس رضایت ، آرامش و احتمالاً خواب آلودگی می کنید.

هر زنی از طریق چرخه به میزان خودش پیشرفت می کند که برای او طبیعی است. در صورت بروز هر یک از این مراحل ممکن است یک مشکل جنسی رخ دهد.

 

 

علائم مشکلات جنسی زن

 مشکلات جنسی

 

انواع مشکلات جنسی در زنان با مراحل چرخه پاسخ جنسی مطابقت دارد. ناتوانی در دستیابی به هر یک از مراحل می تواند باعث ایجاد اختلال در رضایت جنسی شود و در نتیجه مشکل ایجاد کند. هر یک از این موارد می تواند برای زن بسیار ناراحت کننده باشد ، زیرا همه مستحق زندگی جنسی رضایت بخش هستند. آنها می توانند برای شریک زندگی وی نیز ناراحت کننده باشند و می توانند منجر به ایجاد مشکلات در رابطه شوند.

 

مشکلات جنسی که توسط زنان گزارش می شود معمولاً از سه نوع تشکیل شده است:

عدم تمایل جنسی: عدم علاقه به رابطه جنسی یا میل به رابطه جنسی یک مشکل شایع در مردان و زنان است ، اما به خصوص در خانم ها. فقدان میل قبل از شروع چرخه پاسخ جنسی را متوقف می کند. فقدان میل در برخی افراد موقتی است و در برخی دیگر یک مشکل مداوم است.

مشکلات برانگیختگی جنسی یا رسیدن به ارگاسم: عدم توانایی تحریک جنسی گاهی اوقات به عدم تمایل مربوط می شود. در موارد دیگر ، زن احساس میل جنسی می کند اما نمی تواند برانگیخته شود. ارگاسم ممکن است به تاخیر بیفتد یا اصلاً رخ ندهد (آنورگاسمی). این می تواند برای زنی که احساس میل می کند و برانگیخته می شود بسیار ناراحت کننده باشد. این می تواند یک چرخه شرور ایجاد کند که در آن زن به دلیل نداشتن ارگاسم علاقه به رابطه جنسی را از دست می دهد. تخمین زده شده است که 7 تا 10 درصد از زنان از نوعی اختلال ارگاسمی رنج می برند.

درد در حین مقاربت : درد در حین مقاربت ( سوء هاضمه ) شایع نیست. مانند سایر مشکلات جنسی ، می تواند باعث شود که یک زن علاقه به رابطه جنسی را از دست بدهد.

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید  تاثیر معاشقه و رابطه زناشویی زیاد بر زنان

 

دلایل مشکلات جنسی زن

 نظرات خوانندگان 2  داستان خود را به اشتراک بگذارید

دلایل مشکلات جنسی به همان اندازه نسل بشر متنوع و پیچیده است. برخی از مشکلات ناشی از یک مشکل جسمی ساده و برگشت پذیر است. برخی دیگر می توانند ناشی از شرایط جدی پزشکی ، شرایط دشوار زندگی یا مشکلات عاطفی باشند. هنوز دیگران ترکیبی از علل دارند. هر یک از موارد زیر می تواند به مشکلات جنسی کمک کند:

 

مشکلات روابط: اختلاف نظر در جنبه های دیگر رابطه مانند توزیع نیروی کار ، فرزندآوری یا پول می تواند باعث مشکلات جنسی شود. مسائل مربوط به کنترل یا حتی سوءاستفاده در روابط به ویژه برای هارمونی جنسی مضر است. چنین مشکلاتی می تواند مانع از برقراری ارتباط زن خواسته ها و نیازهای جنسی خود به شریک زندگی خود شود.

مشکلات عاطفی: افسردگی ، اضطراب (در مورد رابطه جنسی یا چیزهای دیگر) ، استرس ، نارضایتی و گناه همه می توانند بر عملکرد جنسی زن تأثیر بگذارند.

 

 

تحریک کافی: عدم اطلاع یک زن (یا شریک زندگی) در مورد تحریک و پاسخ جنسی ممکن است مانع رسیدن یک تجربه رضایت بخش از زن شود. ارتباط ضعیف بین شرکا نیز در اینجا می تواند مقصر باشد.

مشکلات زنان و زایمان: تعدادی از اختلالات لگن می توانند باعث ایجاد درد در مقاربت و در نتیجه کاهش رضایت خاطر شوند.

 

 

خشکی واژن: شایع ترین دلیل این امر در خانم های جوان تحریک کافی نیست. در خانم های مسن تر ، کاهش استروژن که در پیرمنی یا یائسگی رخ می دهد ، علت خشکی واژن است. روانکاری ضعیف همچنین می تواند به عدم تعادل هورمون و سایر بیماری ها و برخی از داروهای خاص مرتبط باشد. این می تواند برانگیختگی را مهار کرده یا مقاربت را ناخوشایند کند.

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید  آیافقط بایک بار نزدیکی پرده بکارت ممکن است از بین برود؟

 

واژینیسموس: این اسپاسم دردناک عضلات اطراف دهانه واژن است که باعث “سفت شدن” باز شدن واژن می شود. این می تواند از نفوذ یا جلوگیری از نفوذ بسیار دردناک جلوگیری کند. واژینیموس می تواند در اثر جراحات یا زخم های ناشی از جراحی ، سوءاستفاده یا زایمان ، عفونت یا تحریک ناشی از دوش ، اسپرم کش یا کاندوم ایجاد شود . همچنین می تواند ناشی از ترس باشد.

بیماریهای مقاربتی : سوزاک ، تبخال ، زگیل تناسلی ، کلامیدیا و سفلیس بیماریهای عفونی هستند که از طریق تماس جنسی گسترش می یابند. آنها می توانند باعث ایجاد تغییراتی در دستگاه تناسلی شوند که رابطه جنسی را ناراحت کننده یا حتی دردناک می کند.

واژینیت : التهاب و تحریک بافت های واژن به دلیل عفونت یا دلایل دیگر می تواند مقاربت را ناراحت کننده یا دردناک کند.

اندومتریوز ، توده لگن ، کیست تخمدان ، زخم های جراحی: هر یک از این موارد می تواند باعث انسداد یا تغییرات آناتومیکی شود که از مقاربت جلوگیری می کند یا آن را دشوار یا دردناک می کند.

بیماری التهابی لگن : این یک عفونت واژن است که به سمت گردن رحم ، رحم و تخمدان ها بالا می رود. این به تنهایی می تواند بسیار دردناک باشد و مقاربت را بسیار دردناک کند.

آسیب عصبی بعد از عمل جراحی: برش غیرقابل اجتناب از اعصاب کوچک هنگام جراحی لگن (مانند هیسترکتومی ) ممکن است باعث کاهش احساس و پاسخ شود.

شرایط جسمی: ​​بسیاری از شرایط جسمی یا پزشکی می تواند رضایت زن را از زندگی جنسی خود کاهش دهد.

خستگی ( خستگی )

بیماریهای مزمن مانند دیابت ، بیماریهای قلبی ، بیماریهای کبدی ، بیماری کلیوی

سرطان

اختلالات عصبی

اختلالات عروقی (جریان خون)

عدم تعادل هورمونی

یائسگی

بارداری

مصرف الکل یا مواد مخدر

 

منبع

 

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =