Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
.

پسرخاله نشوید

چند سالتان است؟ 18 لااقل. بعد لغایت به این سن فهمیده اید که نباید با ملت تند پسرخاله شد. راحت بودن با پسرخاله شدن فرق می کند. این دو را قاطی نکنید. هیچ کس خوشش نمی آید یگانه از توی خیابان بیاید و دست بگذارد روی شانه اش یا یک لقمه از ساندویچش را بخواهد. هستند کسانی که این پیشه را می کنند ولی معمولا کس های مریض یا خطرناک هستند که شما جزوشان نیستید. بیشتر موجودات طبیعی خداوند از اینگونه صمیمیت یکباره می هراسند یا چندششان می شود. بعد محترمانه حرف بزنید وبرای بسط دادن راز حرف، از حرف ها و سوالات کلی تر کاربرد کنید. اینکه از خانواده چند نفره آمده و پدر و مادرش چه کاره اند و ماهی چقدر توجیبی می گیرد به شما ارتباطی ندارد. رفتن سراغ سوال های شخصی که احتمالا در حریم شخصی طرف قرار می گیرند جز اینکه مایه شود طرف نگاه عاقل اندر سفیه بهتان بکند و سری به افسوس برایتان ارتعاش دهد نخواهد داشت.

  

ظاهربین هم باشید!

از وجناتتان پیداست که آدم ظاهربینی نیستید ولی چاره ای نیست، در این روزهای اولین باید ظاهربین باشید. ظاهربین بودن بهتر از هیچی نبودن است! مسیر دیگری هستی ندارد. باید گزینش کنید و از میانی این کل آدم غریبه، جز اینکه از روی نما دست به برگزیدن بزنید رهسپار ندارید.

 

این گزینش ظاهری بهتر از این است که برای هر آدم دم دستتان بود نقشه رفاقت بکشید. پس نگاهتان را مودبانه و با شرم و حیا و جوری که هیچ آدم شک نکند، بچرخانید و به پیگیری چیزهای بی ارزش ظاهری که برادر دارید در افراد باشید؛ مثلا قد بلند، نما متشخص، موهای فرفری یا کسی که عین ندید بدیدها روز اول دانشگاه کت و شلوار تنش کرده باشد، پر انرژی باشد یا نباشد و …؛ اگر یگانه این ویژگی های ظاهری را داشت، لااقل می دانید که یک چیز دارد که برادر دارید یا تایید می کنید.

 

البته از آنجایی که ظاهربینی سرانجام خوشی ندارد، ممکن است بعدتر از اینکه سراغش رفته اید نادم شوید اما دائم گذرگاه برگشت هست. اگر هم این چیزها مطلقا برایتان ارزشی ندارد همینگونه الابختکی بروید جلو و به هر کسی رسید دم دستتان، بگویید: درود حالت چطوره؟ البته نه جوری که نگاه و دندانتان برق بزند.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  کاندوم را متناسب با میل جنسی اخود نتخاب کنید

  

کمی اتو کشیده باشید

همانقدر که شما در این روزهای اولی آغاز ترم ظاهربین هستید، سایرین هم هستند. بعد قبل رفتن به دانشگاه یک نگاه در آینه به خودتان بیندازید. اگرچه شما با ابهام دمپایی قرمز پلاستیکی دریافتن خلاصی از دغدغه های پوچ مادی می کنید ولی دست کم لغایت زمانی که سایرین فرصت شناختن شما را نداشته اند، دمپایی ها را زیر تختتان بگذارید تا وقتش برسد. مطمئن باشید هیچ کس سراغشان نخواهد رفت! به چهره تان برسید اما دانشگاه را با سالن عروسی اشتباه نگیرید. یادتان باشد کسی سراغ آدم ژولیده پولیده نمی رود و از داشتن رفیقی اینچنینی به خود نمی بالد.

 

بعدترها که کارتان بالا گرفت و اعتباری کسب کردید، اگر خواستید ژولیدگی را به گرد از ویژگی های برجسته تان تبدیل کنید و دمپایی بپوشید تا قبل از یکی، دو ترم هنوز بیشتر دانشجوها طبیعی اند و کفش می پوشند، طبیعی باشید.

قلمروها را قاطی نکنید

حریم صمیمی، شخصی، اجتماعی و عمومی از اقسام قلمروها هستند. حریم خودمانی یا خصوصی فاصله ای کمتر از 45 سانتی متر بین دو تن است. پیش از اینکه با طرف صمیمی شوید، در حریم خودمانی پیمان نگیرید که حتما شما را پس خواهد زد. اکنون که با دست نه، با رفتارش. شدنی است ناخودآگاه به عقب برود یا ناگهان پریشان شود. حریم شخصی دست کم 45 سانتی متری است.

  

همیشه نباشید

نظر شما خیر است، صحیح اما گدای رابطه که نیستید، هستید؟ اگر نیستید باید بدانید تندروی در تایید و زیاده موافقت کردن و از خود اراده و نظری نداشتن مایه می شود طرف اندیشه کند گدای محبت و دوستی هستید یا از آنهایی هستید که با هر که بنشینید شکلش می شوید. پس حسابی رویتان نمی کند.

 

یادتان باشد کسی حوصله گداها را ندارد. فوق فوقش برای تسکین وجدان هر از گاهی که جلوی چشمشان بودید لقمه نان محبتی بهتان بدهند ولی دائمی نخواهد بود. جوری جدیت و قاطعیت و مصمم بودن نشانه بدهید که آدم ها دودلی کنند منش تان محکم و شکل گرفته و مستقل است؛ مثلا هر جا که گفتند، راهتان را نکشید دنبالشان. برخی مواقع بگویید شغل دارید و نمی توانید. یا بگویید پیمان دیگری دارید که یعنی برای شما اخ و رفیق ریخته!

شاید این مطالب را نیز بپسندید  ارگاسم دروغین چیست و چه دلایلی میتواند داشته باشد ؟ :: .

 

گاهی بردباری کنید

از کرده تان پشیمانید؟ از این آدم برایتان آبی گرم نمی شود؟ ولی درگذشت باشید و کاری را که آغاز کرده اید درست تمام کنید.دیگر بدتر از این نیست که دهانش بوی کپک پنیر بدهد! اما فرهنگ به هزینه بدهید و لغایت پایان حرفش را گوش کنید. آدامس باد نکنید یا اینطرف و آنطرف را رسیدگی ننمایید! طرف دارد برای شما حرف می زند چون خودتان او را دلگرمی یا ناچار به این پیشه کرده اید. صبوری کنید. بالاخره حرفش تمام می شود. یا می توانید جور مودبانه ای حرف را به سمت تمام شدن ببرید.

 

اگر وارونه از طرف خوشتان آمده و می خواهید گفت و گو ادامه پیدا کند، با گوشدادن ریزبین او را به وجد بیاورید. برخی مواقع راز تکان بدهید یعنی که می فهمید. برخی مواقع کلمات تاییدی، تاکیدی و سوالی بپرسید. اینها نشان ای هستند برای اینکه حرف های او برایتان جالب است. 

 

بزن کانال بعدی

آدم ها به سه تقسیم سمعی، بصری و لمسی دسته می شوند و خیلی از روانشناس ها معتقدند همه بدبختی آدم ها در روابطشان (یا لااقل بخش اعظمی از آن) سرهمین بلد نبودن ویژگی های شخصیتی طرف رابطه است. طرفتان را برانداز کنید و ببینید چطور موجودی است و در کدام تقسیم از این سه تقسیم قرار می گیرد؛ مثلا برای تصادف با یک کس لمسی باید به شکل متفاوتی از یک کس بصری رفتار کرد.

 

حالا هی بروید جلوی یک آدم لمسی کلام پراکنی کنید یا تریپ بیایید. آب در هاون کوبیده اید. نتیجه این می شود که هم شمایی که می خواهید رابطه ای را شروع کنید سرخورده می شوید چون طرف برخورد امیدوارکننده ای نخواهد کرد، هم اینکه او که باید روحش متوجه سیگنال های شما شود، نمی شود. بعد پیش از هر کاری سریع طرف را اسکن کنید و ببینید از چه قماشی است. این بررسی را در درازا مکالمه و برخورد هم پیوسته دهید و کامل کنید.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  ارتباط سایز آلت تناسلی با رضایت جنسی همسر !

 

– بصری ها عاشق هیجانند. می توانید آنها را از حالت نگاه کردنشان و رفتارشان بشناسید. پر انرژی و تند حرف می زنند و زیاد از دست و بدنشان هنگام سخن گفتن استفاده می کنند. در دایره لغاتشان واژه ها تصویری زیادند. مثلا شفاف، درخشان، چشم انداز. برای بستگی گرفتن با اینها نباید شل و ول باشید. پرانرژی باشید و سریع حرف بزنید و توانایی هایتان را پرتو دهید.

 

– سمعی ها سخنورترند. خوب حرف می زنند و حواسشان به اینطرف و آنطرف هست. در واقع گوش هاشان تیز است. در دایره لغاتشان کلماتی که صدا دارند بیشتر شنیده می شود. مثلا صدا، آهنگ، همهمه، ضربه، منظور داشتن، شرح دادن، مذاکره کردن، ناهنجار … با اینها باید خوب و شمرده حرف زد الی واژه ها تاثیرشان را بر شنوایی آنها بگذارند.

 

– لمسی ها احساسشان عمیق تر است و ملایمترند. خودشان را هنگام سخن گفتن لمس می کنند و موقع حرف زدن از چنین کلماتی کاربرد می کنند: احساس، لمس کردن، اتصال، لغزیدن، تعادل، اصابت، احساساتی. به نظر شل و ول می رسند ولی عملا از بقیه حساس تر و عمیق ترند. با این کسان خوب دست بدهید، برخی مواقع به پشتشان بزنید یا دست روی شانه شان بگذارید.

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =