Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
.

روابط ازدواج چیست؟
رابطه ازدواج پیوندی است که بین همسران استوار می شود و یگانه از اصلی ترین تقسیم های حیات را تشکیل می دهد. احتمالاً در گذشته فقط به چشم یک وظیفه به روابط ازدواج نگاه شده و صرفاً به منظور بچه دار شدن اتمام می شد. اما در حال آماده میدانیم که روابط ازدواج علاوه بر رفع نیازهای جنسی، تأثیر مهمی در برقراری بستگی صمیمانه دارد و موجب پایداری کانون خانواده می شود.

نه به خودارضایی در حیات زناشویی
به گفته متخصصین، وقتی دو نفر با یکدیگر رابطه ازدواج دارند، اگر در شرایطی باشند که بعید از یکدیگر پیمان داشته باشند و دچار تنش جنسی باشند، خودارضایی مشکلی ندارد، ولی به فرهنگ و آیین فرد نیز بستگی دارد. ولی در صورتی که خودارضایی پس از زناشویی باعث بروز مشکلات ازدواج و مشکلات خانواده شود، از عوارض خود ارضایی بعد از ازدواج در نظر گرفته می شود و سپریدن آن مجاز نیست.

می طاقت گفت بنا به عقاید محققان غربی، خویش ارضایی مایه رفع تنش و استرس جنسی می شود و از انتقال بیماری های مقاربتی ممانعت می کند. در ضمن احتمال بروز بارداری ناخواسته در خویش ارضایی وجود ندارد.

اما بهتر است بدانیم که مطمئن ترین روش برای پیشگیری از انتقال مرض های مقاربتی در روابط زناشویی، به کارگیری کاندوم است. اما یک کاندوم خوب باید چه مشخصاتی داشته باشد؟ آیا در ایران مارک های خوب کاندوم هستی دارد؟

تاثیر به کارگیری کاندوم در روابط جنسی و شناسایی بهترین مارک های کاندوم در ایران
برخی کسان معتقدند که بهترین کاندوم، کاندومی است که در بافت ها، شکل ها، اندازه ها و بو های بی همتا وجود دارند. کاندوم ها در ضمن می توانند مکانیسم های ضد بارداری مثل اسپرم کش را داشته باشند. گونه ها زیاد زیادی از کاندوم در ایران هستی دارد. بهترین مارک کاندوم بیگانه عبارت اند از کاندوم ایکس دریم ، کاندوم دیورکس ، کاندوم ریلکس ، کاندوم ساگامی ، کاندوم شور ، کاندوم مجستیک ، کاندوم کاپوت ، کاندوم ناچ کدکس ، کاندوم ایموشنز ، کاندوم پلی سیف و کاندوم گودلایف . همه این کاندوم ها عملکرد یکسانی دارند و تاثیر آن ها به شیوه بهره‌گیری فرد پیوستگی دارد.

شاید این مطالب را نیز بپسندید   داشتن رابطه جنسی بهتر با مصرف 10 ماده غذایی برتر :: .

برخی از مردان به خاطر مشکل زود انزالی ، نمی توانند رابطه جنسی طولانی مدتی داشته باشند و به همین علت در رابطه جنسی با همسرشان به رضایت کامل نمی رسند. بدیهی است همه افراد علاقه زیادی به رابطه جنسی طولانی دارند و به پیگیری روشی برای طولانی تر کردن مدت رابطه جنسی خود هستند. استفاده از کاندوم تاخیری چه بسا بهترین راه برای طولانی کردن رابطه جنسی باشد.

آیا شما هم از افرادی هستید که برادر دارید رابطه جنسی طولانی مدتی را تجربه کنید؟ نگران نباشید تعداد زیادی از مردان مثل شما به تعقیب شناخت بهترین نوع کاندوم تاخیری هستند لغایت بتوانند رابطه جنسی طولانی مدت و لذت بخشی را تجربه کنند.

اختلال جنسی چیست؟
این وضعیت به حالتی اطلاق می گردد که در هر یک از مراحل سیکل استجابت جنسی، رویداد افتاده و گیر از خوشنودی هر دو سو جنسی می شود . سیکل پذیرش جنسی شامل برانگیختگی یا تهیج، رابطه جنسی، ارگاسم و خلاصی است. مرحله تهیج دربرگیرنده رغبت و برانگیختگی است. در حالی که تحقیقات اشاره می کنند، سوء عملکرد جنسی نارسایی رایجی است، بسیاری از مردم از بحث در ارتباط با آن مردد هستند. با توجه به اینکه گزینه های درمانی زیادی در دسترس هستند، مهم است که نگرانی های خویش را با همسر یا یک متخصص در میان بگذاید.

انواع اختلالات جنسی
سوء عملکرد جنسی عموما به 4 زمینه دسته می شود:

 اختلالات رغبت جنسی (فقدان میل و علاقه به تکاپو جنسی)
اختلالات براگیختگی (ناتوانی در برانگیختگی فیزیکی و تحریک شدن در درازا فعالیت جنسی)
اختلالات ارگاسم (تاخیر یا نبود ارگاسم)
اختلالات درد (درد اثناء دخول)
نمونه هایی از نابسامانی جنسی در مردان عبارتند از:

شاید این مطالب را نیز بپسندید  رابطه جنسی و آرامش

اختلال در نعوظ
 اختلالات ارگاسم/انزال
نعوظ مانا یا نعوظ دردناک
 اختلالات جنسی که بر نسوان تاثیرگذار هستند نیز عبارتند از:
 از دست دادن علاقه نسبت به رابطه جنسی
 مشکل در به ارگاسم رسیدن
 افکار منفی در طول رابطه جنسی
 خشک و تنگ بودن واژن که موجب درد به اثناء رابطه جنسی می گردد.
 اختلال در امیال جنسی
سکستراپیست یا درمانگر روابط جنسی ها
سکس تراپی نوعی روان درمانی است که مسائل مربوط به سلامت روان و یا نگرانی های عاطفی در باره عملکرد و گرایش ها جنسی را باره بررسی پیمان می دهد.

می طاقت گفت احد از راه های تقویت نیروهای جنسی و درمان رابطه جنسی کمک دریافت از رایزن است. روانشناسان خاصی در این زمینه آموزش دیده اند که به آن ها سکستراپیست یا درمانگر روابط جنسی گفته می شود. بسیاری از مشکلاتی که در روابط ازدواج به وجود میاید به خاطر دشواری ها جنسی است و خیلی از مشکلات جنسی ریشه در دشواری ها ذهنی دارند. سکستراپیست برای درمان اختلالات جنسی کمک می کنند که ریشه مشکلاتشان را پیدا کرده و برای رفع آن ها کوشش کنید.

انتخاب تراپیست پسندیده بستگی به چگونگی ویژه فرد و یا افرادی که به پیگیری شفا هستند و در ضمن محدوده تخصص تراپیست دارد. فردی که به پیگیری یک سکس تراپیست است ممکن است با هم جنس خود راحت تر بتواند در باره مسائل جنسی گفتگو کند.

با این حال تمام کارآزمودگان جنسی برای تعلیم مسائل احساسی، فیزیکی و بیولوژیکی که می تواند تکاپو جنسی مردان و زنان را تحت کارایی قرار دهند تعلیم دیده اند.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  چه روش ضد بارداری مناسب شما می باشد ؟

در جلسات، یک سکس تراپیست برای کمک به شخصی و یا زوجی که به پیگیری دستیابی به یک وضعیت ذهنی و احساسی بهتر به قصد لذت بردن از تجربه جنسی خود هستند، با آنها صحبت خواهد کرد.

جلسات آموزنده و کلامی هستند و تمام تمرینات و تماس های فیزیکی در بیرون از جلسه اتمام می شود. تراپیست ها شدنی است به عنوان بخشی از این روند، کسانی که تحت شفا هستند را دلگرمی کند که تمرینات خاصی را با شریک زندگی خود انجام دهند ولی هیچ وقت برای انجام کاری مجبور نمی شوند.

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =