Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
.

در این مطلب از کادولین قصد داریم به نحوه استفاده از کاندوم بپردازیم. همیشه وقتی بحث مسائل جنسی مطرح می شود، پیشگیری بهتر از درمان است. اگر شما برای مدت زمان طولانی رابطه جنسی نداشته اید و یا تازه کار هستید، بدانید که قبل از هر رابطه جنسی استفاده از کاندوم لازم است و اگر به طور صحیح استفاده شود، می تواند از انتقال بیماری های جنسی از جمله ایدز جلوگیری کند. همچنین کاندوم به عنوان یک وسیله جلوگیری از بارداری نیز می تواند بسیار موثر باشند. در فیلم زیر می توانید نحوه استفاده از کاندوم را مشاهده کنید.

نحوه استفاده از کاندوم با آموزش ویدئویی

نحوه استفاده از کاندوم با عکس

حال که فیلم را مشاهده کردید وقت آن رسیده که به صورت عکس و مرحله به مرحله نحوه استفاده از کاندوم را آموزش دهیم. با کادولین همراه باشید.

۱- احساس حباب هوا در بسته بندی

وقتی کاندوم را از بسته بندی اصلی آن که معمولا ۱۲ تایی یا ۳ تایی هست خارج می کنید، هر عدد کاندوم داخل یک بسته بندی جداست. این بسته ها را چک کنید تا مقداری هوا داخلشان باشد. این یعنی بسته بندی پلمپ است. اگر اینطور نباشد و کاندوم در معرض هوا قرار بگیرد به تدریج خشک می شود و احتمال پارگی آن زیاد است.

 

نحوه استفاده از کاندوم

۲- قبل استفاده از کاندوم تاریخ انقضای آن را چک کنید

کاندوم وسیله ای برای ایمن سازی رابطه است بنابراین قبل از استفاده از کاندوم حتما به تاریخ تولید و انقضای روی بسته دقت کنید. احتمال پاره شدن کاندوم هایی که تاریخ آن رو به انتهاست یا گذشته است زیاد است. چون ما نمی دانیم کاندوم در چه شرایطی نگهداری شده است. ممکن است شرایط نگهداری آن اصلا مناسب نبوده باشد. پس سعی کنید همیشه از کاندوم های با تاریخ به روز استفاده کنید.

 

تاریخ کاندوم را چک کنید

۳ – پوشش کاندوم را از لبه زیگ زاگی آن باز کنید.

خب رسیدیم به سومین نکته درباره نحوه استفاده از کاندوم که مربوط به باز کردن آن است. دو طرف بسته های کاندوم به منظور باز کردن آسان ، لبه های زیگ زاگی دارد. برای باز کردن پوشش کاندوم از چاقو، قیچی، دندان یا هر وسیله نوک تیزی استفاده نکنید. چون در صورت آسیب دیدن کاندوم دیگر نمی توان از آن استفاده نمود. اگر شما فقط یک عدد کاندوم دارید، مراقب باشید آن را پاره نکنید.

 

کاندوم را به درستی باز کنید

۴ – پشت و روی کاندوم را مشخص کنید.

ابتدا باید متوجه شوید که کاندوم از کدام سمت جمع شده است. حواستان باشد کاندوم را برعکس نگذارید زیرا کشیدن آن روی آلت بسیار سخت خواهد شد. همچنین اثر بخشی آن کاهش می یابد.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  آموزش تعیین جنسیت فرزند قبل از لقاح و باروری

 

نحوه استفاده از کاندوم

احتیاط کنید: کاندوم را بیش از یک دور ( نیم سانتی متر) باز نکنید زیرا این کار موجب کاهش تاثیر کاندوم می شود و همچنین پوشیدن آن را نیز سخت می کند. بنابراین، پس از اینکه جهت باز شدن کاندوم را تعیین کردید، کاندوم را دیگر باز نکنید.

معمولا سر کاندوم باید رو به بیرون باشد اما گاهی اوقات در هنگام بسته بندی ممکن است تغییر کرده باشد. بنابراین، مطمئن شوید که سر کاندوم شما مانند همه کاندوم ها به صورت صحیح در جهت بیرون قرار داشته باشد.

تا اینجا چهار نکته در مورد نحوه استفاده از کاندوم گفتیم. با کادولین همراه باشید.

۵ – روان کننده بزنید.

اگر آلت تناسلی ختنه نشده است، در داخل نوک کاندوم، یک قطره روان کننده محلول در آب بریزید. این کار موجب می شود که کاندوم براحتی بر روی پوست آلت کشیده شود. مطمئن شوید که از این روان کننده به مقدار خیلی کم استفاده می کنید.

استفاده از روان کننده نه تنها احتمال پارگی کاندوم را کاهش می دهد بلکه برای همسرتان نیز مفید است. برخی از این روان کننده ها حتی حاوی اسپرم کش هستند که موجب کاهش احتمال بارداری می شوند مخصوصاً اگر شما قصد برقراری رابطه از مقعد را دارید، از روان کننده بر روی کاندوم استفاده کنید.

 

ژل زرد ایمشون ، روان کننده

دو نکته مهم در استفاده از روان کننده : 

• بیش از حد از روان کننده استفاده نکنید زیرا اصطکاک برای تحریک و میل جنسی لازم و ضروری است.
• هرگز از روغن یا روان کننده های محلول در چربی بر روی کاندوم استفاده نکنید زیرا آن ها موجب آسیب و تخریب کاندوم می شوند. استفاده از روان کننده های بر پایه آب یا سیلیکونی مطمئن است اما روان کننده های بر پایه آب به راحتی شسته شده و بنابراین، بر روی ملافه لکه باقی نمی ماند.

۶ – هوای نوک ذخیره را خالی کنید.

شما ممکن است نحوه استفاده از کاندوم را به طور صحیح بلد باشید اما نکته ای که اینجا قصد دارین بگیم شاید مورد توجه شما نبوده است.سر کاندوم را بگیرید. سر کاندوم را همانند شکل فشار دهید، با این کار هنگامی که شما کاندوم را می پوشید، هوا درون کاندوم وجود ندارد، در این صورت، احتمال پارگی کاندوم در حین رابطه جنسی کاهش یافته و همچنین در هنگام انزال، فضایی برای مایع منی وجود خواهد داشت.

 

نحوه استفاده از کاندوم

۷- مطمئن شوید که آلت تناسلی به طور کامل، تحریک شده و نعوظ پیدا کرده است.

همیشه کاندوم باید به طور مناسب بدون تنگی یا گشادی بر روی آلت کشیده شود. اگر برای تحریک و نعوظ کامل آلت به زمان بیشتری نیاز دارید، کاندوم را به صورت آماده در کناری قرار دهید. هنگامی که احساس می کنید آماده هستید، دوباره آن را برداشته و استفاده کنید.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  چگونه رابطه جنسی پوست شما را از آکنه و چروک پاک سازی می کند؟

۸ – کاندوم را بپوشید.

کاندوم باید براحتی بر روی آلت کشیده شود. اسپرم ها در مایعی که قبل از انزال از آلت خارج می شود نیز وجود دارند. بنابراین، اگر کاندوم به آن مایع آغشته شد، آن را کنار گذاشته و از یک کاندوم جدید استفاده کنید. استفاده از آن کاندوم نه تنها ممکن است موجب بارداری شود بلکه می تواند موجب انتقال بیماری های جنسی نیز گردد.

 

نحو استفاده از کاندوم

۹- در حین رابطه جنسی به کاندوم توجه کنید.

خب حالا که نحوه استفاده از کاندوم را به طور صحیح یاد گرفته اید وقت آن رسیده که به چند نکته مهم حین رابطه دقت کنید. اگر در حین برقراری رابطه کاندوم شما شل یا پاره شود، بلافاصله آن را عوض کرده و از روش های اورژانسی جلوگیری از بارداری مانند قرص ضد بارداری استفاده کنید. قرص های ضد بارداری قبل از بارداری، با تاخیر در تخمک گذاری، جلوگیری از لقاح یا جلوگیری از کاشته شدن سلول تخم در رحم، از بارداری جلوگیری می کنند. این کار سقط جنین نیست.

۱۰- استفاده از یک کاندوم جدید برای هر حالت از رابطه

به عنوان مثال، اگر شما خواستید پس از رابطه از مقعد، رابطه از واژن داشته باشید، کاندوم را عوض کرده و از یک کاندوم جدید استفاده کنید. تعویض کاندوم خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد (مثال: باکتری ای.کولی مقعد موجب عفونت مثانه می شود).

۱۱- کاندوم را دور بیاندازید.

حلقه انتهای کاندوم را با دست گرفته و آلت را خارج کنید. مراقب باشید در حین خارج کردن آلت از واژن، کاندوم از روی آلت کنار نرود و مایع درون کاندوم بیرون نریزد. اجازه ندهید آلت قبل از خارج کردن از واژن، درون کاندوم شل شود زیرا در این صورت کاندوم درون واژن رها می شود یا اسپرم وارد واژن خواهد شد.

به منظور جلوگیری از بیرون ریختن مایع منی، انتهای باز کاندوم را گره بزنید و آن را در یک دستمال کاغذی یا پارچه پیچیده و در سطل زباله بیاندازید.

 

کاندوم را پس از اسفاده دور بیاندازید

نحوه استفاده از کاندوم در ۱۱ مرحله با عکس به صورت کامل شرح داده شد. اما چند نکته مهم نیز در ادامه بیان می شود.

چند هشدار پیرامون نحوه استفاده از کاندوم

• هرگز کاندوم خود را بدون پوشش در سطل زباله نیاندازید. همیشه آن را در یک دستمال کاغذی پیچیده و در سطل قرار دهید.
• از یک کاندوم بیش از یک بار استفاده نکنید. در غیر این صورت، احتمال پارگی کاندوم در اثر اصطکاک افزایش می یابد.
• از کاندوم به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در حین رابطه جنسی دهانی استفاده نکنید. کاندوم مردانه تنها برای آلت طراحی شده است.
• کاندوم های فانتزی که به تازگی در بازار موجود هستند، به اندازه کاندوم های دیگر مطمئن و ایمن نیستند. بنابراین، استفاده ازاین کاندوم های فانتزی احتمال بارداری و انتقال بیماری های جنسی را افزایش می دهد. قبل از خرید، جعبه آن را چک کرده و به جزیئات نوشته شده بر روی آن توجه کنید. البته نحوه استفاده از کاندوم فانتزی یا عروسکی مشابه سایر کاندوم ها است.
• به خاطر داشته باشید که از هر نوع روان کنندهای بر پایه چربی بر روی کاندوم استفاده نکنید. این روان کننده ها می توانند سریع موجب پارگی و تخریب کاندوم شوند. روان کنندهای بر پایه چربی از قبیل لوسیون، وازلین، کرم دست و صورت، روغن بچه و غیره می باشند.
• استمناء متقابل می تواند موجب انتقال بیماری های جنسی شود، اگر دست شما به مایعات آغشته گردد، این مورد بعید است اما امکانش وجود دارد.
• اگر پوشش کاندوم قبل از استفاده خراشیده یا پارگی دارد، از آن استفاده نکنید.
• کاندوم هایی که از غشاء حیوانی ساخته می شوند، تاثیر حفاظتی ندارند. فقط از کاندوم های لاتکس یا پلی اورتان استفاده کنید یا در مورد روش های دیگر جلوگیری با یک پزشک صحبت کنید.
• هرگز یک کاندوم را مجدداً استفاده نکنید حتی اگر به نظر نمی رسد که کاندوم به مایعی آغشته نباشد، باز هم به هیچ وجه از آن دوباره استفاده نکنید.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  ما باید مسایل جنسی را از چه کسانی بیاموزیم ؟؟؟

در این مطلب از کادولین به نحوه استفاده از کاندوم پرداختیم. اگر سوالی دارید می توانید همینجا مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخ گوی شما باشند.

منبع : kadolin.ir

+ نوشته شده در یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۸ ساعت 10:50 توسط ارش احمدی
 | 

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =