Written By زینب فنونی
دسته بندی ها:

تهیه و تنظیم این مطلب در سایت همسران
.

پرده بکارت به رنگ صورتی است و شکل هلالی دارد و در اغلب دختران یک شکاف کبیر در غشاء پرده بکارت هستی دارد.

پرده بکارت چیست؟ اطلاعاتی در باره پرده بکارت
پرده بکارت یک غشاء نازک است که در زیر و انتهای واژن بانو های باکره قرار دارد. هنگامی که بانو ها برای اولین بار رابطه جنسی خود را با مردان آغاز می کنند، راز افزار تناسلی به این غشاء خفقان آورده و مایه پاره شدن آن می شود. این فرایند اغلب باعث خونریزی جزئی می شود.البته لازم به ذکر است که بر پایه پژوهش ها اخیر، تنها 43 درصد از خانم ها در اثناء پاره شدن پرده بکارت با خونریزی روبرو می شوند.

از طرفی، پرده بکارت می تواند از طریق خودارضایی و به گزیده تر با وارد کردن سایر کالبد ها به درون واژن پاره شود. بر طبق یک نظریه ی قدیمی، ورزش هایی مثل اسب سواری و دوچرخه سواری نیز می توانند باعث پاره شدن پرده بکارت شوند که البته راستی این نظریه هنوز نامشخص است.
ساختار پرده بکارت چگونه است؟
اگر شما واژن را به شکل یک دالان انگاشت کنید، پرده بکارت همانند به یک پرده است که در دهانه ی تونل پیمان گرفته و  نزدیک  اغلب آن را مسدود کرده است. اغلب خانم ها هرگز پرده بکارت خود را نمی بینند. (اما اگر مایل هستید پرده بکارت خویش را ببینید، تنها کافیست لبهای واژن خویش را گرفته و واژن خویش را باز کنید. یک آینه در فاصله چند سانتی متری واژن خویش قرار دهید. غشاء نازک و صورتی رنگی که میبینید، پرده بکارت شما می باشد.)

شاید این مطالب را نیز بپسندید  مطالب اموزشی جنسی و درمان بهم ریختگی های جنسی

پرده بکارت  نزدیک  صورتی رنگ است و در بیشتر موارد هلالی شکل میباشد(البته می تواند اشکال مختلفی داشته باشد). کم و بیش در تمام خانم های جوان یک شکاف بزرگ در غشاء پرده بکارت هستی دارد. به عبارت دیگر، پرده بکارت به طور کامل دهانه واژن را مسدود نمی کند. هستی این منفذ در پرده بکارت الزامیست زیرا که به خون قاعدگی پروانه می دهد که از رحم بیرون شود.

متاسفانه در شمار معدودی از بانو های جوان هیچ وجه شکاف یا منفذی در پرده بکارت هستی ندارد که همین قضیه می تواند بعد از سن بلوغ باعث دشواری ها نسبتا بزرگواری شود. علائم این گونه از پرده بکارت به این شکل خود را نمایش می دهد که دختر جوان تمام علائم قاعدگی ماهانه مانند درد در شکم و نفخ را دارد، اما به هیچگونه هیچگونه نشانه ای از خونریزی ندارد. خون قاعدگی به تدریج و بعد از چند ماه در داخل واژن، رحم و احتمالا لوله های فالوپ جمع شده و آنها را مسدود می کند. به این حالت بیماری هماتوکولپوس (hematocolpos) گفته می شود. در این بیماری، مشکل اصلی تشخیص آن است. درمان این مرض کار چندان دشواری نیست.
متخصص نسوان پس از تشخیص بیماری، فرد مریض را به بیمارستان منتقل کرده و در آنجا به کمک یک عمل جراحی ساده، پرده بکارت سوراخ شده و به خون فرمان دیتا می شود الی خارج شود. اگر این عمل به درستی سپریدن شود، فرد بیمار سایر با دشوار جمع شدن خون در دوران قاعدگی مواجه نمی شود و در سنین بالاتر نیز می تواند بدون هیچگونه مشکلی مشابه دیگر بانو ها از حیات جنسی خود لذت برده و حامله شود.
پرده ی بکارت محکم و پاره نشدنی
بسیاری از زنان جوان ادعا می کنند که پرده بکارت آنها بسیار استوار و پاره نشدنی می باشد. این حالت برقراری رابطه جنسی را مشکل یا حتی غیر شدنی می کند. در بعضی از این موارد، پزشک ناچار می شود برای برطرف کردن مشکل مریض خود، از یک عمل جراحی ساده کاربرد کند. در این عمل جراحی یا پرده به طور کامل برداشته می شود و یا تنها یک شکاف در آن برپایی می شود الی پاره شدن آن ساده تر شود. با این حال بر بر اساس تحقیقی که 40 سال پیش در بریتانیا سپریدن شد، مشخص شد که در بسیاری از موارد پرده بکارت به هیچ عنوان استوار و پاره نشدنی نمی باشد (طبیعی می باشد).

شاید این مطالب را نیز بپسندید  عواقب اعتیاد به خودارضایی را حتما باید بدانید

در این موارد، انگیزه اصلی مشکل یک مرض به نام واژینیسموس می باشد که در واقع یک بیماری شایع روانی بوده که در آن عضلات سفت شده و برقراری رابطه جنسی را دچار سخت می کند. در بسیاری از موارد به کمک تکنیک های تمدد اعصاب ویژه می توان این سخت را برطرف کرد.

با این حال، در بعضی از موارد پاره نشدنی بودن پرده بکارت واقعی می باشد که می تواند در برقراری رابطه جنسی برپایی سخت کند. در این طور موارد، یک عمل جراحی ساده می تواند دشوار را رفع کند. پرده بکارت می تواند مشکلات دیگری نیز داشته باشد که البته زیاد کمیاب بوده و می طاقت به کمک یک عمل جراحی ساده آنها را برطرف کرد.
بقایای پرده بکارت بعد از پاره شدن آن
پس از برداشته شدن پرده بکارت، یک حلقه از باقی باقیمانده های آن در سرنوشت ذیل و یا اطراف دهانه واژن به جا می ماند. معمولا این زائده ها به تدریج و پس از چند سنه حقیر می شوند و از بین می روند.اما در مواردی نادر، زائده های باقی باقیمانده از پرده بکارت باقی مانده و می توانند باعث ایجاد ناراحتی و درد در هنگام رابطه جنسی شوند.

در چنین مواردی ممکن است به کارگیری روان کننده ها در هنگام برقراری رابطه جنسی به شما کمک کند. چنانچه این راه حل به شما کمک نکرد، ممکن است لازم باشد به طبیب نسوان مراجعه کنید و طی یک عمل جراحی ساده این زائده ها برداشته شوند.

محتوای سایت آموزش مسایل جنسی و زناشویی همسران از سایت های مختلف که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند گرد آوری شده , اما داری محدودیت سنی زیر 18 سال می باشد و فقط در جهت رفع مشکلات زناشویی زوج ها نوشته شده است . در صورتی که زیر 18 سال دارید این سایت را ترک نمایید .

شاید این مطالب را نیز بپسندید  زمان بندی مقاربت برای تعیین جنسیت جنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =